REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak sprzedawać toalety i deski myjące?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 21 kwi 2015 10:54
Jak sprzedawać toalety i deski myjące?
Toaleta Axent One. / fot. Axent

Rosnąca popularność i oferta toalet oraz desek myjących wiąże się dla sprzedawców z pytaniem o to, jak taki produkt umiejętnie klientowi zaproponować. Przed handlowcem stoją bowiem zupełnie inne wyzwania, niż przy oferowaniu np. misek w.c. czy bidetów.

REKLAMA

Toalety myjące zyskują na popularności - od dawna są już standardem we wschodniej Azji, a i w Europie ich montaż w łazienkach staje się powoli coraz popularniejsze. Także producenci mocno inwestują w ten segment asortymentowy – co pokazały tegoroczne targi ISH. Jak zauważają jednak sprzedawcy oraz producenci - wielu instalatorów i sprzedawców sklepowych ma trudność z prezentacją produktu i doborem technik sprzedaży.  

Przełamać tabu

Problem ze sprzedażą toalet i desek myjących w Europie wydaje się być zrozumiały – w kulturze zachodniej temat korzystania z toalety jest wciąż pewnym tabu. Sprzedanie ceramicznej miski w.c. jako części wyposażenia łazienki nie jest trudne, ale w chwili kiedy skupiamy się na temacie użytkowania toalety i wszystkich kwestiach, które bezpośrednio tej czynności dotyczą, sytuacja nie jest już tak prosta.

- W naszej kulturze zwyczaje łazienkowe należą do najbardziej intymnej sfery życia. Rozmowa o nich, szczególnie z obcymi osobami, jest uważana za krępującą, dlatego unika się jej za wszelką cenę. I właśnie to jest największy dylemat z jakim musimy się zmierzyć sprzedając toalety myjące – podkreśla Kirsten Wienberg, dyrektor Global Product Development w Bath&Wellness Division firmy Villeroy & Boch.

Producenci oraz sprzedawcy muszą więc zadać sobie pytanie: co można z tym zrobić? W jaki sposób zaoferować toaletę myjącą w rozmowie doradczej, aby nie stworzyć przy tym sytuacji niezręcznej zarówno dla samego sprzedawcy jak i klienta? Producenci radzą: Najlepszym sposobem jest otwarta prezentacja produktu i kierowanie się taktem w opisie korzyści, które oferuje. Nacisk powinien być położony na komfort użytkowania, nie na wykorzystane technologie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Nie jest to taka nowość na zasadzie \"świeżynki\" pojawiającej się na naszym rynku ale prawdą jest ,że nie każdy wie jak takie urządzenie dwa w jednym wygląda, a co za tym idzie jak działa ? Szkoda bo jest to szalenie wygodne ,praktyczne i higieniczne rozwiązanie . Przede wszystkim to połączenie miski wc z bidetem czyli bardzo duża oszczędność miejsca, a zdecydowanie łatwiejsze korzystanie niż z bidetu stojącego obok. Pierwsze takie deski myjące były dość drogie na szczęście pojawia się coraz więcej firm , które je sprzedają a i ceny zrobiły się bardziej dla ludzi :-) Znalazłam w necie biobidety od 499 zł do 2699 zł , a także np; Uspa zupełnie elektroniczna deska w cenie 1970 zł . W rzeczywistości przy policzeniu bidetu , stelaża do bidetu baterii i płytek taka deska bedzie dla nas i tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem bo będziemy myli się po każdorazowym skorzystaniu z toalety - co jest bardzo przyjemne. Dla wszystkich tych , którzy nie wiedzą o czym mowa proszę obejrzeć filmy pokazowe takich desek myjących.A dla kobiet w ciąży - niezastąpione na zasadzie muszą to mieć :-)
    • Mariolka, 2015-08-10 15:22:55

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA