REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jaka będzie nowa fabryka płytek w Sieradzu?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 27 kwi 2016 14:33
Jaka będzie nowa fabryka płytek w Sieradzu?
Wmurowanie kamienia węgielnego pod nową fabrykę Grupy Tubądzin w Sieradzu.

21 kwietnia Tubądzin rozpoczął oficjalnie budowę nowej fabryki w Sieradzu - zdradzamy parę szczegółów na temat charakterystyki zakładu, który powstanie.

REKLAMA

Nowy zakład produkcyjny Grupy Tubądzin powstaje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, w podstrefie Sieradz. Grupa zainwestuje ponad 135 mln zł oraz utworzy ponad 100 miejsc pracy. Fabryka w Sieradzu będzie produkowała ok. 3 mln mkw. płytek ceramicznych rocznie.

- Celem inwestycji jest stworzenie najnowocześniejszej w Polsce fabryki płytek ceramicznych o dużych formatach. Przeznaczone one będą na ściany, podłogi oraz na elewacje budynków. W nowym zakładzie wdrożone zostaną do produkcji płyty ceramiczne, które będą stanowiły rozwinięcie asortymentu płytek i dekoracji, jakie wytwarzane są obecnie w fabrykach działających w Tubądzinie i Ozorkowie - czytamy w komunikacje firmy.

W powstającej na obrzeżu Sieradza fabryce wdrożone zostaną nowoczesne rozwiązania techniczne. We współpracy z firmą SACMI Grupa Tubądzin wprowadzi nowoczesne kształtowanie płyt ceramicznych. Płyty formowane będą w sposób ciągły walcami, a nie jak obecnie w prawie wszystkich fabrykach na świecie – poprzez prasowanie. Ta technologia, według naszych informacji, zastosowana zostanie po raz pierwszy w środkowo-wschodniej części Europy.

- Rozwiązanie to pozwoli na uzyskanie wysokich najwyższych parametrów jakościowych płytek oraz przyczyni się do obniżenia zużycia gazu ziemnego i co za tym idzie – ograniczenia emisji dwutlenku węgla  - przekonuje producent.

Zakład zostanie również wyposażony w wiele urządzeń zdobiących, przeznaczonych do dozowania różnorodnych materiałów ceramicznych. Zastosowanie sterowanych komputerowo drukarek da możliwość uzyskiwania ciekawych zdobień.

Zakład w Sieradzu to kolejna z inwestycji firm w ostatniej dekadzie. Proces rozbudowy potencjału Grupy wiązał się z ponoszeniem znaczących nakładów kapitałowych. Łączna wartość inwestycji Grupy w ostatnich 20 latach przekroczyła 350 mln złotych. Grupa posiada obecnie moce produkcyjne na poziomie 12 mln metrów kwadratowych płytek rocznie. Zatrudnia ponad 1000 osób, będąc jednym z największych pracodawców województwa łódzkiego. Rozwijana jest działalność eksportowa – produkty Tubądzina trafiają na rynki ponad 30 krajów, a udział sprzedaży zagranicznej w obrotach Grupy stanowi obecnie ponad 20%. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA