REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jest szansa na stabilizację przemysłu budowlanego w Europie w 2016 roku

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 11 kwi 2016 11:19
Jest szansa na stabilizację przemysłu budowlanego w Europie w 2016 roku
fot. Shutterstock

Sytuacja w przemyśle budowlanym pozostanie wymagająca. Poszczególne regiony i sektory budowlane rozwijają się w sposób bardzo zróżnicowany. W Europie pewne znaki wskazują na możliwość ustabilizowania się przemysłu budowlanego - czytamy w raporcie Grupy Geberit.

REKLAMA

Odnośnie rynków, takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Holandia i Polska, spodziewane jest pozytywne środowisko rynkowe. W szwajcarskim i austriackim przemyśle budowanym przewidywany jest brak wzrostu. Na rynkach włoskich i francuskich, pogrążonych w kryzysie w ostatnich latach, pojawiają się sygnały wskazujące na stabilizację.

W Ameryce Północnej przewidywany jest umiarkowany wzrost w przemyśle budowlanym sektora publicznego, który jest ważny dla działalności biznesowej Geberit w USA, wraz z utrzymującym się ożywieniem w sektorze budownictwa mieszkaniowego. Region Dalekiego Wschodu i Pacyfiku będzie kształtowany przez dalsze pogorszenie sytuacji w Chinach w segmencie budownictwa mieszkaniowego. W regionie Środkowego Wschodu i Afryki perspektywy w Afryce Południowej pozostają pozytywne, podczas gdy w państwach Zatoki Perskiej spodziewane jest spowolnienie w przemyśle budowlanym ze względu na niskie ceny ropy naftowej.

Swoje przewidywania dotyczące rynku budowlanego Grupa Geberit podała w swoim corocznym raporcie finansowym.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA