REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kolejne przejęcia w branży łazienkowej. Konsolidacja rynku postępuje

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 14 sie 2015 08:28
Kolejne przejęcia w branży łazienkowej. Konsolidacja rynku postępuje
fot. Shutterstock

Ostatnie dwa lata w branży łazienkowej obfitowały w przejęcia i fuzje firm. Najgłośniejszą ostatnią transakcją było przejęcie Sanitecu przez Geberit. Ale pojawiają się też kolejne.

REKLAMA

Tuż przed wakacjami właściciela zmieniło 80% udziałów firmy Teuco – dotychczas należące do włoskiej rodziny Guzzini. Nabywcą owych udziałów jest niemiecki holding Certina specjalizujący się w akwizycji i restrukturyzacji firm.

Najgłośniejszym przejęciem była akwizycja firmy Sanitec, która stała się oficjalnie częścią Grupy Geberit w lutym tego roku. Wcześniej, w grudniu 2014 na naszym polskim rynku Grupa Armatura przejęła Aquaform, w styczniu tegoż roku Grupa Grohe stała się częścią japońskiej korporacji LIXIL, a we wrześniu 2013 Hansa przeszła w ręce firmy Oras.

Do przejęć na rynku producentów wyposażenia łazienek dochodzi w wielu krajach. 8 kwietnia 2015 r., bułgarski urząd ds. konkurencji udzielił zgody na nabycie przez amerykańskiego potentata Mohawk Industries (który dwa lata wcześniej nabył markę Marazzi) bułgarskiej Grupy KAI, która jest największym producentem płytek ceramicznych w Bułgarii i na Półwyspie Bałkańskim. Posiada również oddziały w Rumunii (KAI) i Grecji, eksportuje ponad połowę swojej produkcji do 25 krajów. Jej największymi rynkami są Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Włochy, kraje Beneluksu, Skandynawii i oczywiście Bałkany.

Również wiosną 2015 firma Boffi oferująca m.in. wyposażenie łazienek nabyła 100% udziałów firmy De Padova – włoskiego producenta mebli.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA