Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Komfort spotyka się z technologią, czyli o planach na targi ISH 2015

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 07 paź 2014 15:19
Komfort spotyka się z technologią, czyli o planach na targi ISH 2015
ISG 2013, Messe Frankfurt Exhibition GmbH, Pietro Sutera

Swój udział w przyszłorocznych targach ISH potwierdzili już wszyscy rynkowi liderzy i dostawcy technologii. Znamy już pierwsze plany na tegoroczne wydarzenie.

REKLAMA

Motto przewodnie targów ISH 2015 brzmi „Comfort meets Technology“ ("Komfort spotyka się z technologią"). Organizatorzy wybrali za temat przyszłorocznej imprezy oszczędną gospodarkę zasobami, wykorzystanie energii odnawialnych czy przemiany demograficzne i spowodowane nimi zmiany w obszarze wykorzystania wody i energii.

Frankfurckie targi stanowią jednocześnie największy pokaz możliwości z zakresu trwałych rozwiązań wodno-sanitarnych, innowacyjnych projektów łazienek, energooszczędnych technologii grzewczych w kombinacji z energiami odnawialnymi oraz ekologicznych innowacji z dziedziny klimatyzacji, chłodnictwa i systemów wentylacyjnych. ISH wskazuje także technologie i rozwiązania umożliwiające Europie uwolnienie się z istniejących zależności poprzez wykorzystanie produktów o wysokiej efektywności energetycznej oraz energii odnawialnych. 

Polska krajem partnerskim

Podczas targów ISH 2015 po raz pierwszy prezentowana będzie koncepcja krajów partnerskich, którym zostanie poświęcona specjalna ekspozycja. Organizator targów oraz ideowi twórcy
imprezy zdecydowali, że pierwszym z krajów zostanie Polska.

Podjęta decyzja uwzględnia z jednej strony wieloletnią polsko-niemiecką przyjaźń, z drugiej zaś najnowsze starania rządów polskiego i niemieckiego w kwestiach europejskiej unii energetycznej. Jest też docenieniem faktu, że nasz kraj coraz intensywniej stawia na technologie zapewniające najwyższą efektywność energetyczną - Polskie Ministerstwo Środowiska rozpoznało istniejące możliwości już w roku 2009, dlatego też poprzez inicjatywę „GreenEvo” wspiera polskich producentów „Zielonych Technologii” ułatwiając im wejście na międzynarodowy rynek. W tym obszarze Polska i Niemcy są ważnymi partnerami gospodarczymi.

Targi ISH odbędą się w terminie od 10 do 14 marca 2015 we Frankfurcie nad Menem. Swoją obecność zadeklarowali już wiodący producenci i dostawcy technologii. Organizator, firma Messe
Frankfurt spodziewa się 2400 wystawców z całego świata, którzy na powierzchni 260.000 metrów kwadratowych zaprezentują po raz pierwszy swoje nowości rynkowe.

Świat wody...

W strefie ISH Water znajdą się ekspozycje dostawców oferujących trwałe designerskie rozwiązania w zakresie łazienek. Największa na świecie ekspozycja prezentować będzie zarówno projektanckie
nowinki jak i nowoczesną, trwałą i dostosowaną do dzisiejszych wymogów technologię, czyli pełną ofertę począwszy od high-tech po high-end – design. Strefa ISH Water wraz z ekspozycją poświęconą instalacjom zlokalizowane będą we wschodniej stronie terenu targów
w halach 2, 3, 4, 5 oraz 6. 

Hasłem przewodnim ISH Water prezentowanej w ramach targów ISH 2015 będzie temat „Interior + Technology – połączenie designu i funkcjonalności “. Ma ono podkreślać między innymi znaczenie oszczędnego gospodarowania wodą, zabiegi związane z czyszczeniem i higieną, a także rozwiązania specjalne dostosowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA