Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

"Kup teraz" - Facebook wprowadza nowe narzędzia dla e-commerce

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 17 gru 2014 09:04
"Kup teraz" - Facebook wprowadza nowe narzędzia dla e-commerce
fot. Thomas Angermann, Flickr

Największy serwis społecznościowy wprowadzi w nowym roku dla posiadaczy FanPage'y narzędzia, które mogą być przydatne w nawiązywaniu relacji z klientami.

REKLAMA

Strony na Facebooku obok działającego już przycisku "Lubię to" będą również mogły posiadać dodatkowe przyciski Call-To-Action (CTA), które pomogą zwiększyć poziom interakcji z użytkownikami. Amerykański serwis planuje wprowadzenie siedmiu dodatkowych guzików:

- Book Now (zamów, zarezerwuj teraz),

- Contact Us (skontaktuj się z nami),

- Use App (skorzystaj z aplikacji),

- Play Game (zagraj w grę),

- Shop Now (kup teraz),

- Sign Up (zapisz się),

- Watch Video (obejrzyj film).

Część z nich będzie narzędziami dedykowanymi sprzedawcom. Np. kliknięcie guzika Shop Now będzie przekierowywało odwiedzającego FanPage sklepu lub marki na sklep internetowy zdefiniowany przez posiadacza FanPage'a.

Z nowych narzędzi CTA na razie skorzystają użytkownicy w Stanach Zjednoczonych, ale od 2015 roku dodatkowe funkcje będą do dyspozycji sprzedawców na całym świecie. Były już one testowane przez wybranych użytkowników. Jak podaje internetowy sprzedawca Dollar Shave Club, który korzystał z funkcji Sign Up, udało mu się dzięki temu dwuipółkrotnie zwiększyć współczynnik konwersji.

Tak wygląda zaimplementowane rozwiązanie które wprowadza Facebook.

Od lipca 2014 roku serwis testuje także, na wybranej grupie użytkowników, rozwiązanie które pozwala dokonywać zakupów konkretnych produktów wprost z poziomu wpisów w strumieniu powiadomień. Użytkownik widząc interesujący go produkt, jednym kliknięciem może zamówić, opłacić i ustalić dostawę interesującego go produktu.

Z podobnego przycisku, który pozwala robić zakupy już z poziomu wpisu mogą od kilku miesięcy korzystać amerykańscy użytkownicy Twittera.

źródło: Evigo.pl, Digital Trends, Klinika e-commerce


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA