REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Lustro i meble łazienkowe – w zestawie czy oddzielnie?

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 15 kwi 2014 12:02
Lustro i meble łazienkowe – w zestawie czy oddzielnie?
Kolekcja Cover firmy Regia. / fot. Regia

Praktycznie każdy producent mebli łazienkowych swoje kolekcje uzupełnia o lustrzane dodatki. Czy budzą one zainteresowanie klientów i jakie ciekawe rozwiązania w tym zakresie znajdziemy na rynku?

REKLAMA

Zestaw meblowy z lustrem ma tę zaletę, że każdy element jest do siebie dopasowany. Szerokość szafki podumywalkowej i lustra dobrze ze sobą współgrają, połączenie zaś poszczególnych elementów zestawu nie nastręcza trudności. Jednak w sytuacji, gdy „wyjątkowość” oraz „indywidualizm” są projektanckimi zasadami nowoczesnych łazienek systemowość rozwiązań może okazać się w równym stopniu zaletą, jak i wadą.

Gdzie najczęściej

- Lustro w łazience występuje przede wszystkim nad umywalką. Wiadomo, że większość Polaków preferuje taflę lustrzaną wtopioną w kafelki. Sprzedaż luster w ramie aluminiowej, bądź przyklejonych na płytę zwiększył się nieznacznie w ciągu ostatnich dwóch lat – ocenia Joanna Rac-Kiliszewska, marketing manager w firmie Elita. - Z pewnością przyczyniają się do tego gotowe aranżacje przedstawiane klientom, mam tu na myśli aranżacje w katalogach producentów lub gotowe projekty robione przez projektantów lub pracowników salonów łazienkowych. Klient otrzymując gotowy pomysł nie szuka czegoś innego. W naszej sprzedaży notujemy zwiększone zainteresowanie szafkami wiszącymi z frontem lustrzanym, dlatego też wprowadziliśmy do oferty ulepszone rozwiązanie wzbogacone o moduł z gniazdkiem oraz z uchwytami. Szafki te posiadają korpusy dopasowane kolorystycznie do pozostałych elementów kolekcji, dzięki temu tworzą spójną całość – dodaje.

Sprzedawcy w salonach łazienkowych podkreślają, że klienci coraz częściej są zainteresowani tym, by łazienkowe lustra były wyposażone w dodatkowe funkcje, rozszerzające ich możliwości.

- Standardem są już produkty z ledowym podświetleniem od tyłu albo dodatkowymi wstawkami powiększającymi, co przydaje się np. podczas wykonywania makijażu. Na rynku dostępne są też wyroby integrujące np. elektronikę – zegarki, telewizory, etc. One też powoli stają się obiektem zainteresowania klientów – komentuje Robert Koprowski z salonu Kwadrat w Olsztynie.

Wyroby z tego typu wstawkami stają się również standardem w ofercie producentów mebli.

Spoza kolekcji

Sprzedawca zwraca też uwagę, że w przypadku nowych łazienek klienci raczej stawiają na to, by każdy element dopasować indywidualnie, dlatego rzadziej wybierają elementy z gotowych kolekcji. Skoro jest możliwość ułożenia przestrzeni tak, jak tego inwestor pragnie, to ten skrzętnie tej szansy korzysta. Zwłaszcza że oferta luster i innych akcesoriów z ofert producentów nie-meblowych jest olbrzymia. Wymogiem koniecznym nowych wnętrz jest bliskość przyłącza elektrycznego, gdyż prawidłowe oświetlenie okolic lustra to podstawa. Komplety z szafką i dopasowanym lustrem generalnie trafiają do wnętrz remontowanych, gdzie przeprowadzanie modyfikacji instalacji jest utrudnione.

- Szafki nadumywalkowe ze szklanymi frontami to już raczej margines sprzedaży. Wynika to zapewne z tego, że zupełnie inny typ ceramiki wybieramy. Popularność rozwiązań nablatowych sprawia, że przestrzeń na akcesoria mamy pod umywalką. Przestrzeni nad nią nie musimy więc zagospodarowywać w ten sposób – dodaje Robert Koprowski.

Tę tendencję potwierdzają też inni sprzedawcy.

- Szafki nadumywalkowe z lustrem to już rozwiązania mało popularne, powiedziałbym, że nawet supermarketowe – uważa Grzegorz Giro z salonu Akcess w Białymstoku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA