×

Szukaj w serwisie

Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 30 cze 2015 09:28
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Kamil Gardzielik to bokser, którego wspiera marka Defra.
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli
Mecenas i Partner - Deftrans to nie tylko producent mebli

Nowoczesna marka buduje swoją pozycję nie tylko poprzez dobrej jakości produkty. Jej zadaniem jest też kształtowanie swojego otoczenia i aktywny kontakt z odbiorcami. W takiej roli Partnera i Mecenasa od lat z powodzeniem odnajduje się producent mebli łazienkowych z Milicza - firma Deftrans.

Doskonałą wizytówką społecznego zaangażowania producenta mebli jest Kreatywny Obiekt Multifunkcyjny (KOM), który powstał w rodzinnej miejscowości firmy – Miliczu. To szkoła podstawowa i wyjątkowy ośrodek skupiający się na nowoczesnej edukacji, w którym promuje się rozbudzanie ciekawości świata, miłość do przyrody, promuje się postawy kreatywne i prospołeczne.

Deftrans wyposażył wnętrza KOM-u: przestronne pracownie, cały węzeł sanitarny, biura, pomieszczenia socjalne, garderoby, a także reprezentacyjną i unikatową Komnatę Bombki eksponującą kilkutysięczną kolekcję modeli ozdób choinkowych, czy Galerię Druha Bolka, wybitnego milickiego sportowca i społecznika - patrona KOM. Firma wspiera też oczywiście aktywnie Ośrodek w jego działaniach – bierze udział w warsztatach, wystawach i organizowanych przez KOM imprezach.

Młode talenty

Deftrans jako jeden z pierwszych polskich producentów mebli łazienkowych postawił na ścisłą współpracę z utalentowanymi, młodymi projektantami. Daje im szansę realizacji swoich pomysłów, a zarazem uczy jak koncepcje przekładać na praktyczne i nadające się do wprowadzenia na rynek wdrożenia.

Jest to możliwe dzięki Programowi Edukacyjno-Projektowemu (w skrócie PE-P) realizowanemu z udziałem studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Deftrans od 2013 roku bierze udział w programie, dając szanse młodym projektantom na realizację swoich pomysłów.

W ramach 13. edycji PE-P „Mała jednostka mieszkalna” powstały meble, które pokazywano na targach arena Design w Poznaniu. Były to kolekcje „Intro”, „Mont” oraz „Op-Arty”, które weszły na stałe do oferty marki producenta z Milicza! Stworzyły one nową submarkę DefraConcept, które firma z sukcesami pokazuje na najważniejszych imprezach targowych na świecie. DefraConcept była też pokazywana na międzynarodowych wystawach – np. na „Form and Function” podczas tegorocznych targów ISH we Frankfurcie, gdzie prezentowano najciekawsze i najczęściej nagradzane polskie wzornictwo.

W tym roku Deftrans wspierał oczywiście kolejną, już 15. edycję Programu. Tym razem studenci starali się odpowiedzieć na pytania jak ciekawie i niestandardowo wykorzystać przestrzeń małej łazienki? Jak korzystają z łazienki single, a jak rodziny z dziećmi? Ile przestrzeni potrzebuje na swoje kosmetyki płeć piękna, a ile płeć męska? 6 grup studentów zaprezentowało 12 pomysłów na meble łazienkowe, a jury składające się z m.in. z przedstawicieli marki Defra wybrało do dalszego prototypowania 3 wzory. Finalne produkty zobaczymy na przyszłorocznej Arenie Design. Niewykluczone, że któryś z tych projektów wkrótce ruszy też na targową trasę.

Podróż po całym świecie

Budowa silnej marki wymaga wytężonej pracy – zarówno w kraju, jak i za granicą.. Nie dziwi więc duża aktywność na targach, wydarzeniach związanych z branżą, warsztatach czy wystawach wzornictwa.

Są to zarówno najważniejsze polskie wydarzenia targowe, jak arena Design, targi w Ostródzie czy mniejsze, bardziej lokalne imprezy. Bezpośredni kontakt z przedstawicielami branży, ale też klientami to dla firmy priorytet rozwoju.

Deftrans nie ukrywa też międzynarodowych aspiracji – eksport stanowi ważne ogniwo działalności firmy. Podkreślał to podczas tegorocznego Forum Branży Łazienkowej Tomasz Defratyka, prezes zarządu firmy Deftrans Sp. z o.o. W dyskusji o eksporcie polskiego wyposażenia łazienek temat popularności naszych mebli łazienkowych na Zachodzie stanowił ważny punkt rozmowy.

Ważnym ogniwem w międzynarodowej promocji jest udział w targach. Marka Defra jest obecna na najważniejszych imprezach targowych na świecie – jej stoisko oraz przedstawiciele byli obecni i na ubiegłorocznych Cersaie, i na tegorocznych ISH. We Frankfurcie utrzymane w grafitowej kolorystyce stoisko firmy było jednym z najbardziej okazałych wśród polskich wystawców.

- Efekty sprzedażowe to jedno - widzimy w naszych statystykach, że spotkania targowe dają wymierne korzyści. Ale trzeba pamiętać, że takie wyjazdy służą podkreśleniu, że trzymamy się obranej drogi rozwoju, że nasze działania są konsekwentne – podkreśla Tomasz Defratyka.

Ważnym wydarzeniem była dla polskiego producenta wyprawa za ocean. Firma po raz pierwszy brała udział w Festiwalu NYCxDESIGN w Nowym Jorku. To najważniejsze designerskie wydarzenie w USA. Na targach ICFF marka wraz z dwoma projektantami Katarzyną Laskowską i Ryszardem Mańczakiem prezentowała swoje najnowsze projekty z kolekcji DefraConcept, dedykowaną wymagającym miłośnikom współczesnego designu.

Pasja do sportu

Marka Defra wspiera nie tylko działania społeczne czy kulturalne, ale też młodego, utalentowanego pięściarza - Kamila Gardzielika. To wielokrotny medalista imprez krajowych i międzynarodowych, przez ekspertów uważany za jednego z najbardziej obiecujących zawodników młodego pokolenia w kraju. Już jako junior w 2009 i 2010 r. zdobył tytuły Mistrza Polski, został brązowym medalistą Mistrzostw Europy Juniorów oraz Igrzysk Sportów Walki w Pekinie. Jako senior wywalczył m.in. Mistrzostwo Polski Seniorów. Zawodnik Jest członkiem kadry narodowej seniorów od roku 2013.

- Ambicja, talent i świetne przygotowanie bez wątpienia otworzyły Kamilowi drogę do międzynarodowej kariery. Wspieranie tego niezwykłego zawodnika sprawia nam ogromną satysfakcję. Wierzymy w jego kolejne sukcesy i jesteśmy dumni, że reprezentował Polskę na I Igrzyskach Europejskich – podkreśla Krystian Barczak, Dyrektor Zarządzający firmy Deftrans Sp. z o.o.

W maju tego roku Kamil Gardzielik został bezapelacyjnie Mistrzem Polski w wadze +75 kg. Na tegorocznych Igrzyskach Europejskich zawodnik dotarł do ćwierćfinału w kategorii 75kg.

O firmie

DEFTRANS SP. Z O.O.
Wszewilki 59, 56-300 Milicz
e-mail: 
strona:  
tel. +48 71 38 40 486
faks +48 71 734 57 28
Rekomendowane dla CiebieNewsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce