REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Młodzi chętniej majsterkują. Ale czy robią to rozsądnie?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 17 cze 2016 17:47
Młodzi chętniej majsterkują. Ale czy robią to rozsądnie?
fot. Shutterstock

Wśród majsterkowiczów samodzielnie dokonujących domowych napraw jest więcej osób poniżej 35. roku życia. Tego zadania podejmują się trzy razy częściej niż konsumenci powyżej tej granicy wiekowej.

REKLAMA

Z badań przeprowadzonych przez Electrical Safety First wynika, iż osoby w wieku poniżaj 35 lat chętnie majsterkują, mimo iż nie posiadają ku temu wystarczającej wiedzy i umiejętności. Osoby w grupie wiekowej poniżej 35 lat przyznają, że majsterkują średnio 56 razy w roku, natomiast osoby powyżej 35. roku życia 16 razy w roku.

Co ciekawe, ponad połowa ankietowanych poniżej 35. roku życia przyznała, że podjęła by się samodzielnej realizacji projektu DIY z zakresu elektryczności, w starszej grupie odsetek ten wyniósł 37%.

Poprzednie badania Electrical Safety First wykazały, że w jednym przypadku na 12 majsterkowicze poprzez swe działania spowodowali znaczne szkody dla ich mienia, albo musieli płacić za naprawy z powodu nieudanego przedsięwzięcia DIY podjętego według instrukcji znalezionej w internecie.

Natomiast badania wśród elektryków mówią, iż 15% z nich zostało wezwanych do ratowania samodzielnego projektu majsterkowicza, który np. spowodował pożar instalacji elektrycznej.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA