REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najchętniej kupowane marki armatury w 2015 r.

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 30 maj 2016 12:09
Najchętniej kupowane marki armatury w 2015 r.
fot. Shutterstock

Które marki armatury łazienkowej są najsilniejsze w Polsce? Które klienci wybierają najchętniej? Nasz Raport Liderzy Rynku Łazienek ma za zadanie odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA

W segmencie baterii łazienkowych nie zachodzą znaczące zmiany. Silna pozycja Grupy Armatura pozostaje niezachwiana - mimo spadku udziału w całościowej sprzedaży sieci, które dostarczyły nam dane, i tak sprzedaje ona dwa razy tyle, co druga firma w zestawieniu. W większości firm z czołowej piątki zestawienia poziom sprzedaży (liczony w liczbie sprzedanych sztuk) wzrósł o 10%-15%. Wyjątek stanowi Ferro, którego baterii w sklepach Partnerów Raportu sprzedano prawie 30% wiecej.

W zestawieniu braliśmy pod uwagę baterie oraz zestawy prysznicowe.

JAK POWSTAWAŁ RAPORT

Partnerzy Raportu Liderzy Rynku Łazienek dostarczyli nam na początku roku 2016 dane sprzedażowe pochodzące z ich sieci. Dane były posegregowane na kategorie produktowe, a w ramach każdego zestawienia otrzymaliśmy informacje o liczbie sprzedanych sztuk (wanien, brodzików, umywalek, baterii łazienkowych, etc.) każdej z marek w latach 2014 i 2015. Nie pytaliśmy o wartość sprzedaży. Dokonaliśmy zsumowania wszystkich zestawień i analizy zmian rok do roku. Każdej z marek wyliczyliśmy procentowy udział w ogólnej sprzedaży w danej grupie asortymentowej. Podaliśmy też jaki udział w rynku wg naszego badania, dana firma miała w roku 2014.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA