REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najchętniej kupowane marki brodzików w 2015 r.

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 02 sie 2016 12:35
Najchętniej kupowane marki brodzików w 2015 r.
fot. Deante

Którzy producenci brodzików są najsilniejsi w Polsce? Które marki klienci wybierają najchętniej? Nasz Raport Liderzy Rynku Łazienek ma za zadanie odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA

Badanie segmentu brodzików dobrze uzupełnia zestawienie dotyczące kabin prysznicowych, które prezentowaliśmy niedawno na naszych łamach. Obecność tych samych marek wskazuje, że klienci często wybierają oba produkty w zestawie.

Zestawienie najchętniej kupowanych marek brodzików może lekko zaskakiwać – ale wskazuje jak w przypadku sprzedaży w salonach łazienek i hurtowniach liczy się dobra relacja na linii producent-handel. Każda z badanych przez nas sieci miała innego lidera sprzedaży – wyraźnie dystansującego pozostałe marki. Widoczne jest to szczególnie w przypadku Deante oraz Schedpol, które dzięki dobrze ułożonej współpracy z sieciami handlowymi zdominowały w nich zestawienia sprzedaży. Sanplast notuje za to równą sprzedaż u każdego z Partnerów naszego raportu, co pozwala mu bez problemu trzymać się na podium (w 2014 roku był druga marką w zestawieniu).

Czołowa trójka notuje niestanne wzrosty, co widać zwłaszcza po Deante – jego udział w rynku rośnie, a sprzedaż skoczyła o kilkanaście procent. W przypadku pozostałych marek są to zmiany kilkuprocentowe.

Można podejrzewać, że obecność jeszcze jednej dużej sieci handlowej w naszym zestawieniu wpłynęłaby na zmiany w obrębie podium. Dlatego należy mieć na uwadze, że Raport Liderzy Rynku Łazienek dotyczy wyłącznie fragmentu rynku – za to bardzo dużego i czołówka marek z zestawienia to na pewno rynkowi liderzy. Zmianie ulec mogłyby jedynie proporcje i - być może - kolejność.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA