REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najchętniej kupowane marki mebli łazienkowych w 2015 r.

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 09 sie 2016 13:58
Najchętniej kupowane marki mebli łazienkowych w 2015 r.
fot. Cersanit

Którzy producenci mebli łazienkowych są najsilniejsi w Polsce? Które marki klienci wybierają najchętniej? Nasz Raport Liderzy Rynku Łazienek ma za zadanie odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA

Rynek mebli łazienkowych jest w pewnym sensie powiązany z tym jak wygląda sprzedaż umywalek. Silna pozycja w naszym raporcie dotyczącym mebli łazienkowych marki Cersanit pokrywa się z równie silną pozycją tego producenta w segmencie umywalek. To wskazuje że w obszarze ekonomicznej półki cenowej klienci chętnie wybierają oba produkty w zestawie. I marka Cersanit jest tu marką pierwszego wyboru. Na dodatek w zestawieniu rok do roku jej sprzedaż się zwiększyła o niecałe 10%.

Słabiej wypada za to marka Koło, która już podobną analogią poszczycić się nie może – w badanych przez nas sieciach handlowych sprzedaż tej części portfolio Koła wypada słabiej, niż w przypadku ceramiki. I choć również firma notuje ok. 10% wzrosty to zajmuje trzecią lokatę.

W sieciach, które analizowaliśmy w 2015 roku spadła sprzedaż producentów, którzy specjalizują się w produkcji mebli łazienkowych. Defra oraz Elita notują kilkuprocentowe spadki w liczbie sprzedanych sztuk, ale utrzymują wyraźną przewagę nad resztą stawki..

Pozycja Cersanitu wydaje się niekwestionowana, za to pozostała część tortu rynkowego dzielona jest między Elitę, Koło oraz Defrę – i gdyby liczba respondentów naszego badania byłaby większa niewykluczone, że w tej części zestawienia mielibyśmy przetasowania.

Poza czołową czwórką toczy się wyrównana walka o kilkuprocentowe udziały w rynku – firmy mają bardzo zbliżone poziomy sprzedaży.  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA