REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najchętniej kupowane marki wanien w 2015 r.

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 06 lip 2016 09:23
Najchętniej kupowane marki wanien w 2015 r.
fot. Cersanit

Które marki wanien są najsilniejsze w Polsce? Które klienci wybierają najchętniej? Nasz Raport Liderzy Rynku Łazienek ma za zadanie odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA

W segmencie wanien w Polsce prawie wszystkie marki przedstawione w naszym zestawieniu zanotowały wzrosty sprzedaży – w większości wypadków między 10 a 20%. Ilościowy skok w przypadku marek Cersanit oraz Sanplast był na tyle duży, że pozwolił im zdystansować się od trzeciego w zestawieniu Koła. Sanplast goni Cersanit i zmniejsza dystans w ilości sprzedanych sztuk. A wg danych przesłanych nam przez uczestniczące w badaniu sieci handlowe obie czołowe marki sprzedają dwa razy tyle wanien, co trzecia marka w zestawieniu.

Wyrównana sytuacja jest w drugiej części zestawienia – różnice ilościowe i procentowe są tam nieznaczne. W sieciach które uczestniczyły w badaniu pozytywnie odznacza się wynik Roca, która podwoiła sprzedaż w 2015 roku w segmencie wanien. Dobra strategia pracy z salonami pozwala też firmie Excellent notować wzrosty na poziomie ok. 30% i zachować solidną pozycję w górnej części zestawienia.

JAK POWSTAWAŁ RAPORT

Partnerzy Raportu Liderzy Rynku Łazienek dostarczyli nam na początku roku 2016 dane sprzedażowe pochodzące z ich sieci. Dane były posegregowane na kategorie produktowe, a w ramach każdego zestawienia otrzymaliśmy informacje o liczbie sprzedanych sztuk (wanien, brodzików, umywalek, baterii łazienkowych, etc.) każdej z marek w latach 2014 i 2015. Nie pytaliśmy o wartość sprzedaży. Dokonaliśmy zsumowania wszystkich zestawień i analizy zmian rok do roku. Każdej z marek wyliczyliśmy procentowy udział w ogólnej sprzedaży w danej grupie asortymentowej. Podaliśmy też jaki udział w rynku wg naszego badania, dana firma miała w roku 2014.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Kto sprzedał najwięcej w opisanych sieciach, ten jest na liście. Proszę spytać u Partnerów raportu, jeśli ma Pan wątpliwości. Pozdrawiamy z uprzejmym uśmiechem. Redakcja
    • Redakcja, 2016-07-12 10:36:55
  • Kto płaci ten jest na liście.
    Gdzie Besco?
    • Grzegorz Klimczak , 2016-07-12 09:54:54

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA