REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niezły początek roku 2016 dla Grupy Geberit

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 maj 2016 11:22
Niezły początek roku 2016 dla Grupy Geberit
Siedziba Geberitu w Jonie/ fot. Geberit

W pierwszym kwartale roku 2016 całkowita sprzedaż Grupy Geberit wzrosła o 12,9% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

REKLAMA

Całkowita sprzedaż netto Grupy Geberit w I kwartale 2016 roku wzrosła o 12,9%, do 718,6 milionów franków szwajcarskich. Po uwzględnieniu efektów akwizycji SAnitecu oraz róznic kursowych wzrost wyniósł 3,1%. Skorygowany zysk operacyjny wzrósł o 13,0% do 183,8 milionów CHF, a skorygowany zysk netto wzrósł o 17,5% do 158,7 milionów franków szwajcarskich.

W Europie wzrost wyniósł 3,7%, w regionie Bliski Wschód/Afryka 2,5%. Spadki wystapiły w regionie ameryki (-3,6%) i Pacyfiku/ Dalekiego Wschodu (-7,6%).
Jak prognozuje Grupa Geberit w roku 2016, na jej wyniki finansowe wciąż będą negatywnie wpływać koszty akwizycji i integracji z firmą Sanitec. Jednak koszty te będą znacznie niższe niż w poprzednim roku.

Jak można przeczytać w raporcie podsumowującym I kwartał 2016 roku, wyższe wolumeny sprzedaży, niższe ceny surowców i synergie wynikające z integracji Sanitec miało pozytywny wpływ na marże operacyjne, natomiast różnice kursowe i zwiększone koszty personelu miały negatywny wpływ.

Prognozy Grupy Geberit na rok 2016 nie zmieniły się istotnie. Oczekiwana jest pozytywna koniunktura na rynkach Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii i Polski, można spodziewać się pozytywnego otoczenia rynkowego. Brak wzrostu prognozowany jest dla szwajcarskiej i austriackiej branży budowlanej.

Na rynkach włoskich i francuskich, które były w kryzysie w ostatnich latach, kilka wskaźników wskazuje na stabilizację. W Ameryce Północnej Grupa Geberit przewiduje umiarkowany wzrost w budownictwie w sektorze publicznym.

Sytuację w regionie Dalekiego Wschodu/Pacyfiku będzie kształtować dalsze osłabienie koniunktury w segmencie budownictwa mieszkaniowego w Chinach. Region Bliskiego Wschodu/ Afryki pozostanie dodatni, podczas gdy w państwach Zatoki Perskiej mozliwe są spadki związane z niskimi cenami ropy, które mogą wpłynąć na koninunkturę w budownictwie.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA