REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Niskie przywiązanie do marek wśród instalatorów

 • Autor: Anna Sołomiewicz
 • 29 marz 2017 13:05
Niskie przywiązanie do marek wśród instalatorów
Fot. Shutterstock

W sytuacji, gdy preferowane marki zaworów nieprzemysłowych oraz grzejników są niedostępne, instalatorzy chętnie sięgają po ich zamienniki – wynika z najnowszego raportu Instytutu Keralla Research, który badał firmy instalatorskie montujące markowe produkty armatury instalacyjnej i grzejniki.

REKLAMA

Badanie pokazuje między innymi., że instalatorzy wykazują się relatywnie niskim przywiązaniem do marek, które najczęściej montują. W przypadku zaworów i grzejników odsetek wykonawców wiernych tylko jednemu brandowi jest na poziomie niższym niż 10%. Warto pamiętać, że lojalność instalatorów wobec marki to nie tylko skłonność do jej rekomendowania innym, ale także pewna powtarzalność zakupów.  

Na przywiązanie do marki warto również spojrzeć przez pryzmat dostępności asortymentu
w miejscu zakupów. Oprócz zaufania do jakości i okazyjnej ceny, instalatorzy podczas zakupu biorą pod uwagę również możliwość zakupu armatury bądź grzejnika „od ręki”. I tak w grupie zaworów jest to kryterium brane pod uwagę przez 17,3 % firm.

Natomiast wybierając grzejniki na ten aspekt zwraca uwagę już blisko co czwarty instalator. W związku z tym niska dostępność produktów implikować może łatwość w zastępowaniu najczęściej montowanej marki produktami sygnowanymi innym brandem.

Co ważne, najpopularniejszy kanał sprzedaży wśród firm instalatorskich, sprzyja stosunkowo łatwej zamianie marek. Potwierdzają to wyniki badania, z którego wynika, że - w segmencie grzejników - w hurtowni najchętniej zaopatrują się ci instalatorzy, którzy na co dzień montują produkty różnych producentów.

Z badania Keralla Research wynika również, że firmy wykonawcze chętnie sięgają po mobilne aplikacje dedykowane instalatorom. Badani, którzy już stosują inteligentne rozwiązania są przekonani, że to użyteczne narzędzia pracy, które z biegiem czasu będą zyskiwać na popularności. W tej grupie zawodowej ponad 60 proc. instalatorów w ogóle nie korzysta z nowych technologii, co między innymi jest efektem niskiej świadomości potencjalnych zalet wynikających z zastosowania mobilnych rozwiązań. 

Źródło: Instytut Keralla Research Raport Managerski Z Badania W Firmach „Aktualne praktyki zakupowe firm instalacyjnych i potencjał marek w kategorii zaworów
i grzejników”.  


REKLAMA

Komentarze

 • Oj człowieku Ameryki nie odkryłeś,przecież to jest chyba logiczne ze każdy z nich chce zarobić
  • Ben, 2017-04-04 05:20:15
 • Powiedzmy w końcu prawdę jak to funkcjonuje. Instalatorzy biorą towar firm z których maja największą \"działkę\" dla siebie od sklepu , producenta lub hurtowni. Jest możliwe że również od wszystkich na raz.
  Podobnie jest z projektantami którzy prowadzą do sklepów które im płacą najwięcej \"pod stołem\"za to że przyprowadzą klienta i oczekują również wynagrodzenia od producenta. Klient tutaj nie jest ważny , nie jest istotne to za ile on kupi tylko gdzie instalator lub projektant maja największą korzyść.
  Drodzy klienci , sprawdzajcie ceny w punktach do których Was prowadzą i porównujcie. A branża doskonale wie o czym mówię.
  • handlowiec, 2017-03-29 19:11:33

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA