REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 12 gru 2017 15:54
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei
Wystawca Iconic World firmy Kaldewei
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei
Nowy Iconic World już otwarty - ogromna, interaktywna ekspozycja Kaldewei

Nowo zaprojektowana wystawa daje zwiedzającym możliwość przekonania się także o jakości i trwałości stali emaliowanej. Uzupełnieniem dydaktycznej koncepcji Iconic World jest zwiedzanie fabryki, podczas którego na własne oczy można zobaczyć poszczególne etapy procesu produkcyjnego.

REKLAMA

Otwarcie nowej ekspozycji Iconic World w siedzibie Kaldewei, w niemieckim Ahlen, pozwoliło firmie stworzyć szczególne miejsce, w którym można poznać i zrozumieć filozofię marki. Po półtora roku planowania i budowy powstała fascynująca wystawa, która przy pomocy zaawansowanych technik multimedialnych pozwala wszystkimi zmysłami doświadczyć istoty brandu.

Tematyczne bogactwo oraz wielowymiarowość Iconic World sprawia, że ten nowatorski projekt skierowany jest do wszystkich grup odwiedzających wystawę. Ekspozycję przyjeżdżają zobaczyć projektanci, architekci, inwestorzy, właściciele salonów łazienkowych i hurtowni sanitarnych z całego świata.

Mieszcząca się na czterech poziomach wystawa sprawia, że goście zanurzając się wszystkimi zmysłami w fascynujący świat marki Kaldewei mają możliwość poznać najnowsze osiągnięcia niemieckiego producenta, zobaczyć pionierskie projekty studyjne, przekonać się jak wyjątkowym materiałem jest stal emaliowana, a także podziwiać paletę barw dostępnych w ofercie.

Poznawanie marki na wszystkich poziomach sensorycznych

Na najniższym poziomie wystawy znajdującym się w suterenie budynku zwiedzający mają możliwość poznać markę w czterech wymiarach. Zwiedzający ekspozycję na początku przechodzą przez multimedialny tunel, w którym za pomocą audiowizualnych inscenizacji przedstawiono trzy segmenty produktowe Kaldewei: umywalki, powierzchnie prysznicowe oraz wanny. Na końcu tunelu zwiedzający docierają do serca wystawy – tzw. Iconic Center, gdzie zaprezentowano epokowe odkrycie i pionierskie dzieło w historii firmy: pierwszą wolnostojącą wannę Kaldewei z 1934 roku.

Iconic Design: pojęcie designu wg. Kaldewei 

Dział Iconic Design w bardzo efektowny, ale też dość jednoznaczny sposób przedstawia zwiedzającym najważniejsze elementy filozofii marki oraz zwraca uwagę na sens pojęcia design. Na potrzeby tej wyjątkowej wystawy właściciel firmy Franz Kaldewei stworzył swój prywatny zbiór ikon architektury i designu. W tym kontekście mają one za zadanie podkreślić wyjątkową wartość i szczególne znaczenie ponadczasowego wzornictwa.

Ponadto „Designers’ Gallery“ zaprasza na interaktywną prezentację efektów współpracy firm z takimi znanymi biurami projektowymi jak Sottsass Associati, Phoenix Design czy Studio Aisslinger, a także innymi wybitnymi designerami, którzy tak jak Arik Levy czy Anke Salomon tworzyli dla Kaldewei swoje autorskie kolekcje.

Partner na światową skalę

Duża aktywność firmy na rynkach światowych zaowocowała obecnością niemieckiego producenta w wielu renomowanych hotelach oraz licznych prestiżowych inwestycjach mieszkaniowych na wszystkich pięciu kontynentach. Aktywne multimedialne konsole pozwalają wybrać z listy referencyjnej konkretny obiekt, obejrzeć jego zdjęcia i wizualizacje oraz uzyskać wiele szczegółowych informacji na temat inwestycji.

Odkrywanie stali emaliowanej

Centralnym punktem ekspozycji Iconic World jest strefa ,,Material Excellence“. Tutaj zwiedzający wystawę wreszcie zaczynają rozumieć dlaczego to właśnie stal emaliowana stała się rdzeniem marki Kaldewei. Goście przeprowadzając widowiskowe eksperymenty takie jak zrzucanie 7 kg odważnika na emaliowaną powierzchnię prysznicową czy nagrzewanie płyty ze stali emaliowanej punktowym płomieniem o temperaturze około 1.000°C mają szansę przekonać się jakie wyjątkowe właściwości użytkowe charakteryzują stal emaliowaną. Po takiej prezentacji nie może być żadnych wątpliwości dlaczego to właśnie stal emaliowana jest materiałem, który idealnie sprawdzi się w każdej łazience.

Autorem projektu Iconic World jest znane biuro architektoniczne Schmidhuber. Więcej informacji na ten temat znajdziecie Państwo na stronie www.kaldewei.co.uk/iconicworld.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA