REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Partner numer jeden - pierwszy rok Hansy w Polsce

  • Autor: Anna Milewska
  • 17 kwi 1996 14:48
Partner numer jeden - pierwszy rok Hansy w Polsce
Partner numer jeden - pierwszy rok Hansy w Polsce
Partner numer jeden - pierwszy rok Hansy w Polsce
Partner numer jeden - pierwszy rok Hansy w Polsce

Hansa Metallwerłce AG jest jednym z trzech wiodących producentów armatury w Europie. Na tak wysoką pozycją składają się wysoka jakość wyrobów, ich niezawodność, ciekawe rozwiązania projektowe i kolorystyczne. Firma właśnie podsumowuje pierwsze miesiące w Polsce.

REKLAMA

{artykuł ukazał się w numerze 2/1996 magazynu "Łazienka", w kwietniu 1996 roku)

Niemieckie zrzeszenie rzemieślników branży sanitarnej co roku przeprowadza ankietę, oceniającą dostawców armatur sanitarnych pod względem jakości wyrobów, asortyment - serwisu przy dostawie, pomocy w sprzedaży, przeprowadzania szkoleń, załatwiania reklamacji, polityki sprzedaży, łatwości montażu, reklamy dla konsumentów, działalności serwisowej producenta, zaopatrzenia w części zamienne. Czasopismo „Markt Intern” nadało Hansie tytuł partnera numer jeden w branżowej sieci handlowej za rok 1994.

Hansa Metallwerke AG powstała w 1911 roku. Jest to rodzinna spółka akcyjna (99,5 proc. akcji należy do rodziny Gohringów). Produkcją armatury sanitarnej Hansa zajmuje się od 1950 roku, w 1962 firma opracowała model baterii jednouchwytowej z wkładem ceramicznym — byt to pierwszy patent Hansy na wkład ceramiczny. Kolejnym etapem rozwoju spółki byto otwarcie w 1982 roku w Burgelongenfeldt (Bawaria) największego zakładu armatury Hansy. Pracuje w nim ok. 1,5 tys. osób, Poza fabryką w Bawarii Hansa produkuje baterie w Nettetal - głównie armaturę kuchenną, termostaty i nową serię - Hansatwist. Firma ma także 50 proc, udziałów w największej szwajcarskiej fabryce armatur KWC.

Imperium Hansy

W Niemczech Hansa ma dziewięć oddziałów, zajmujących się handlem, poradnictwem technicznym, obrotem towarowym i szkoleniem, a także 29 przedstawicielstw techniczno-handlowych na całym świecie: w Australii, Nowej Zelandii, Japonii, USA, Kanadzie, Singapurze, Malezji i całej Europie. W ostatnich latach Hansa rozwija sieć własnych spółek w Europie: we Włoszech, Austrii, Francji, Hiszpanii, Czechach, Belgii, Holandii i od ubiegłego roku w Polsce. Ich rolą jest tworzenie pozytywnego wizerunku wyrobów Hansy, organizacja krajowej sieci handlowej, prowadzenie szkoleń i poradnictwa technicznego. Niektóre ze spółek produkują też elementy armatur specyficzne dla danego kraju.

W 1994 roku Hansa osiągnęła obroty rzędu 570 mln DM, w pierwszej połowie ub. r. nastąpił wzrost obrotów o 4,5 proc. Firma przeznacza spory kapitał na inwestycje (w 1994 r. - 45 min marek). Dzięki nim powstał m.in. nowy system natrysków Hansy, zaprezentowany po raz pierwszy na targach ISH Frankfurt '95. Specjaliści i fachowcy z branży sanitarnej oceniają go jako jeden z najnowocześniejszych na świecie.

W zachodniej Europie produkty Hansy są chętnie instalowane w hotelach, szpitalach, obiektach użyteczności publicznej. Największe lotnisko starego kontynentu - we Frankfurcie - jest w całości wyposażone w armaturę Hansy.

Dużą uwagę Hansa poświęca wystawiennictwu - firma bierze udział w największych imprezach targowych na świecie. Na ubiegłorocznych targach ISH pokazała swoje wyroby na 600 metrach kwadratowych powierzchni.

Hansa Polska rozpoczęła działalność w naszym kraju I września ub. r. w Łodzi. W tej chwili ma już jedenastu partnerów w osiemnastu miastach Polski. Największym popytem cieszą się baterie Hansatwist, wysokie notowania wśród odbiorców mają także luksusowe serie Hansadelta i Hansaronda. W założeniach polskiej spółki jest upowszechnienie baterii termostatycznych oraz rozwiązań podtynkowych (bezpiecznych, łatwych w utrzymaniu i eksploatacji).

Maxi dla małych łazienek


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA