Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy będą się zadłużać głównie na remonty mieszkań

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 02 lip 2014 14:57
Polacy będą się zadłużać głównie na remonty mieszkań
Fot. Shutterstock

Co drugi Polak planujący wziąć pożyczkę w tym roku, zamierza się zadłużyć na cele mieszkaniowe. W sumie 490 tys. Polaków planuje zaciągnąć kredyt lub pożyczkę z takim przeznaczeniem.

REKLAMA

Takie wyniki przynosi badanie przeprowadzone przez TNS Polska na zlecenie P.R.E.S.C.O. Group w ramach programu edukacyjnego „Wydatki Kontrolowane”. Według tego sondażu zdecydowana większość respondentów zamierza zadłużyć się na remont swoich czterech kątów – będzie to dotyczyć 43% planujących wziąć kredyt lub pożyczkę jeszcze w tym roku. Pozostali (7%) zamierzają zaciągnąć dług na zakup własnego domu lub mieszkania. 

W efekcie co drugi Polak planujący wziąć pożyczkę w tym roku, zamierza się zadłużyć na cele mieszkaniowe. W sumie zaciągnąć pożyczkę na ten cel planuje 490 tys. Polaków. 

Wśród osób posiadających przeterminowane zadłużenie na zakup własnego lokum aż 45% zalega na kwotę powyżej 10 tys. zł, zaś po 28% osób ma zaległości do 1 tys. zł oraz do 5 tys. zł. Na znacznie niższe kwoty zalegają osoby posiadające zadłużenie na remont mieszkania lub domu. Wśród osób mających przeterminowany dług zaciągnięty na ten cel, blisko co trzecia (30%) zalega na kwotę do 500 zł, a ponad połowa (56%) do 2 tys. zł. Zaledwie 4% zalegających ze spłatą kredytu lub pożyczki zaciągniętej na remont mieszkania lub domu, ma przeterminowane zadłużenie na kwotę powyżej 10 tys. zł.

Osoby planujące zadłużyć się w tym roku na remont swoich czterech kątów, chcą zazwyczaj, by pożyczone pieniądze pokryły większość (46%) lub całość (15%) kosztów. Rzadziej niż co czwarty chce z kredytu lub pożyczki sfinansować około połowy wydatków na remont, a tylko 15% - mniejszą ich część.

(Źródło: TNS Polska na zlecenie P.R.E.S.C.O. GROUP)

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA