REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy chętnie biorą remont we własne ręce [raport]

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 04 sie 2016 13:36
Polacy chętnie biorą remont we własne ręce [raport]
fot. Shutterstock

Własnoręcznie wykonane dekoracje,samodzielnie odrestaurowane lub przerobione meble, czy też indywidualnie przeprowadzony remont mieszkania to według najnowszego raportu Allegro coraz popularniejszy trend wśród Polaków.

REKLAMA

DIY, czyli w dosłownym tłumaczeniu „zrób to sam” to termin określający samodzielne wykonywanie czynności lub przedmiotów ogólnodostępnych do kupienia, najczęściej z obszaru remontu lub wyposażenia domu.

Jest to zjawisko, które w ostatnich czasach przeżywa prawdziwy renesans, zyskując rangę atrakcyjnego hobby, a wytworzone przedmioty walory wyjątkowości. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Allegro, około 73% Polaków jest aktywnych w obszarze „zrób to sam”.

Wskazuje na to również duża popularność programów telewizyjnych, kanałów Youtube, serwisów czy też blogów poświęconych majsterkowaniu. Co więcej, z równym powodzeniem zabierają się za to zarówno panowie, jak i panie, czego doskonałym przykładem jest cieszący się dużym zainteresowaniem blog Majsterki.pl.

Ciekawym trendem jest również fakt, że majsterkowaniem zajmują się coraz młodsze osoby, które na co dzień nie mają nic wspólnego z tą branżą.

- To nieprawda, że majsterkowanie, gotowanie, czy szycie to hobby seniorów. Dziś to pokolenie Y sięga coraz częściej po te tradycyjne zadania i robią to z prawdziwą pasją. Zauważyć można również, że pracownicy umysłowi, tzw. białe kołnierzyki coraz częściej sięgają po książki kucharskie, piły, czy narzędzia samochodowe – podsumowuje Alicja Rzeczkowska jedna z założycielek bloga Majsterki.pl.

Według najnowszego raportu Allegro, aż 94% badanych internautów, którzy zadeklarowali, że samodzielnie wykonuje czynności z zakresu DIY, twierdzi, że sprawia im to przyjemność. Podobny trend zauważają producenci chemii budowlanej.

- Sporą część sprzedaży naszych produktów zajmują zakupy indywidualne. Różnego rodzaju kleje, farby w spray’u, akryle, silikony sprzedawane na sztuki pokazują, że coraz więcej osób samodzielnie zabiera się za prace remontowo-majsterkowe – mówi Joanna Weicher Menedżer Marketingu firmy Den Braven.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA