REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polacy wolą tradycyjne instalacje grzewcze

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 15 kwi 2016 09:08
Polacy wolą tradycyjne instalacje grzewcze
Ogrzewanie elektryczne, czy najnowsze, ekologiczne metody ogrzewania, takie jak kolektory słoneczne wybrał znikomy procent budujących, odpowiednio 3 i 4%. Tego typu technologia jest zauważalnie częściej stosowana już w istniejących domach, przy okazji modernizacji. Fot. Shutterstock
Polacy wolą tradycyjne instalacje grzewcze

Polacy, decydujący się na budowę domu najczęściej do jego ogrzania wybierają kotły gazowe i na paliwo stałe. Co trzeci Polak budujący dom chce wykorzystać instalacje ogrzewania podłogowego.

REKLAMA

Przy wyborze sposobu ogrzewania pomieszczeń domowych - salonu, pokojów, łazienki - inwestorzy badani przez Oferteo.pl najczęściej wybierali ogrzewanie gazowe (32%), jednak tuż za nim plasował się bardziej tradycyjny sposób ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, takie jak węgiel, ekogroszek, miał, drewno opałowe, biomasę, czy słomę (27%).

Oczywiście znów mamy do czynienia z decyzją popartą argumentem ekonomicznym, choć prawdopodobnie w wielu przypadkach chodzi też o niedostępność sieci gazowej – wskazuje Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. 

Ogrzewanie elektryczne, czy najnowsze, ekologiczne metody ogrzewania, takie jak kolektory słoneczne wybrał znikomy procent budujących, odpowiednio 3 i 4%. Tego typu technologia jest zauważalnie częściej stosowana już w istniejących domach, przy okazji modernizacji.

W przypadku nowo budowanych domów inwestorowi najczęściej zależy na jak najszybszej przeprowadzce, przy świadomym odsunięciu w czasie decyzji o zastosowaniu nowinek technologicznych.

- Ciekawostką natomiast może być natomiast to, że co trzeci budujący zastosował ogrzewanie podłogowe – podsumowuje Karol Grygiel, członek zarządu z Oferteo.pl. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA