REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polcolorit usprawnia działalność dzięki IFS Applications

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 18 maj 2016 08:14
Polcolorit usprawnia działalność dzięki IFS Applications
Firma Polcolorit z siedzibą w Piechowicach / fot. Polcolorit

Wdrożenie IFS Applications 8 pozwoliło na reorganizację procesów zarządczych poprzez odpowiednie modelowanie ścieżek obsługi procesów w systemie informatycznym.

REKLAMA

Zakład produkcyjny Polcolorit został uruchomiony w roku 1984. W pierwszym etapie działalności w fabryce Polcolorit wytwarzano elementy dekoracyjne do płytek ceramicznych, a po pewnym czasie uruchomiono linię produkcyjną pozwalającą na wytwarzanie własnych, kompletnych kolekcji płytek. Obecnie Polcolorit zatrudnia ponad 140 osób, co roku produkowany asortyment poszerza się, a park maszynowy jest sukcesywnie unowocześniany.

W firmie Polcolorit S.A. realizację procesów od kilkunastu lat wspiera system IFS Applications. W roku 2013 zarząd firmy podjął decyzję o aktualizacji systemu do nowszej wersji.

- Nowoczesne systemy zarządcze oraz dostęp na bieżąco do pełnej informacji to podstawa sprawnego biznesu. Decydując się na wdrożenie nowej wersji systemu IFS Applications, chcieliśmy w jeszcze większym zakresie zoptymalizować procesy biznesowe w naszej firmie oraz poprawić jakość i wydajność funkcjonowania wszystkich działów – wyjaśnia wiceprezes Polcolorit S.A. Ireneusz Wolf.

Umowę na dostarczenie i wdrożenie w firmie Polcolorit systemu IFS Applications 8 podpisano we wrześniu 2013 r. z firmą Advanced Business Solutions Sp. z o.o. (ABS), partnerem biznesowym IFS w Polsce. Wdrożenie odbyło się w szybkim tempie. Zgodnie z metodyką firmy IFS projekt był podzielony na kilka etapów. W fazie wstępnej zdefiniowano cele i oczekiwania klienta. Następnym etapem była instalacja infrastruktury docelowej, systemu operacyjnego, serwera aplikacji i bazy danych. W fazie przygotowania rozwiązania konsultanci ABS przeprowadzili próbną migrację danych, a następnie dokonali weryfikacji technicznej i merytorycznej wyników.

Kolejnym krokiem była instalacja interfejsów w środowisku testowym. Na początku roku 2014, po zakończeniu fazy testów i szkoleń, nastąpiło uruchomienie produkcyjne wersji IFS Applications 8.

Nową wersją systemu objęto wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy: produkcję, zakupy, sprzedaż, zarządzanie magazynem, finanse, księgowość oraz kadry i płace. Zarządzanie magazynem wyrobów gotowych usprawnia wdrożone rozwiązanie IFS WMS. Pracownicy magazynu korzystają z bezprzewodowych terminali, za pomocą których otrzymują zlecenia robocze oraz inne informacje.

Jak podkreślają przedstawiciele Polcolorit S.A., wdrożenie IFS Applications 8 pozwoliło na reorganizację procesów zarządczych poprzez odpowiednie modelowanie ścieżek obsługi procesów w systemie informatycznym. Zwiększyły się również możliwości elastycznej konfiguracji systemu w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby biznesowe.

- Dzięki funkcjonalności nowej wersji systemu zwiększyła się przejrzystość działań. Informacje dotyczące realizacji procesów są dostępne w czasie rzeczywistym. Łatwy i szybki dostęp do aktualnych danych ułatwia zwiększenie efektywności pracy – podsumowuje Ireneusz Wolf.

(źródło: erp-view.pl)

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA