REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Firma Polcolorit z siedzibą w Piechowicach / fot. Polcolorit

Polcolorit SA podał wyniki finansowe za 2014 rok. Zamyka go z nieznacznym zyskiem netto - w odróżnieniu od roku 2013, w którym spółka odnotowała stratę.

REKLAMA

Przychody netto Polcoloritu ze sprzedaży w 2014 wyniosły 47 876 tys. zł (przychody netto w 2013 to 48 088 zł). Zysk netto spółki w 2014 roku wyniósł 57 tys zł ( w roku 2013 była to strata netto - 6 138 tys. zł).

Przychód Polcolorit ze sprzedaży krajowej w 2014 roku stanowił 59,38% ogólnego przychodu, eksport to 40,62%, w tym 17,52% do krajów UE, 23,10% do krajów byłego ZSRR.

- W wyniku stałego śledzenia trendów oraz oczekiwań rynku krajowego w końcówce 2014 roku
rozpoczęliśmy proces zmiany formatu dystrybucji, opracowaliśmy nowe atrakcyjne warunki
i zasady współpracy z naszymi partnerami handlowymi - czytamy m.in. w liście Barbary Urbaniak-Marconi, prezesa zarządu spółki, do akcjonariuszy Polcolorit SA. - W roku 2015 będziemy sukcesywnie wprowadzać nasze założenia w życie, co niewątpliwie wpłynie korzystnie na postrzeganie Spółki na rynku, a w konsekwencji na przychody z tego kanału dystrybucji  Inwestycje oraz kontynuowanie procesów restrukturyzacyjnych wydziałów produkcyjnych wpłynęły na zdecydowaną poprawę elastyczności naszych działań w sektorze DIY.

Prezes Polcolorit w swym liście zapowiada również, iż wobec aktualnej sytuacji na rynku rosyjskim spółka dokonała zmian w zaplanowanych na rok 2015 budżetach przychodów, dokonując przesunięcia planowanych przychodów na rynek krajowy oraz pozostałe rynki eksportowe, w tym nowe kierunki oraz nowe kanały dystrybucji eksportowej.

(źródło: Polcolorit)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA