Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Przedstawiciele 40 firm powołali do życia Polski Związek Producentów Farb i Klejów. Już w czerwcu omawiano główne założenia działalności, a podczas wrześniowego zjazdu ustalono formalności prawne i powołano zarząd.

REKLAMA

W większości państw członkowskich Unii Europejskiej istnieją już związki producentów farb i/lub klejów, a niektóre z nich służą swoim członkom od ponad stu lat.

Polski Związku Producentów Farb i Klejów będzie reprezentował wspólne dla branży interesy zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej, wspierał przedsiębiorstwa oraz udzielał porad prawnych związanych z przepisami i normami dotyczącymi produkcji. Dzięki podjęciu wspólnych działań polskie farby staną się bardziej konkurencyjne zarówno na rynku lokalnym, jak i międzynarodowym.

Podczas posiedzenia Przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Farb i Tuszy Drukarskich (CEPE), Pan Jacques Menicucci, w imieniu CEPE oraz Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Klejów i Uszczelniaczy (FEICA), pogratulował nowym członkom stowarzyszenia podkreślając wielkość rynku oraz polityczny wpływ, jaki Polska ma w Europie. Jednocześnie obiecał, że nowy związek dostanie stosowne wsparcie, by stać się organem skutecznie reprezentującym swoich członków.

Następnie prawnicy wyjaśnili główne artykuły statutu, po czym 26 przedsiębiorstw zgodziło się zostać członkami nowego związku. W zależności od ich działalności, członkowie zajęli miejsce w branżowym sektorze farb lub branżowym sektorze klejów/uszczelniaczy. Każdy sektor kierowany jest przez 5 osobowy Zarząd.

Zarządy obu sektorów utworzyły Zarząd Związku.

Przewodniczącym Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów wybrany został Sławomir Majchrowski z PPG Deco Polska Sp. z o.o., a Wice-Przewodniczącym Andrzej Ulfig z Seleny S.A. Na stanowisko przewodniczącego sektora klejów został powołany Michał Czekaj z firmy Dragon, natomiast przewodniczącym w sektorze farb został Maciej Hirsz.

Związek powołano 9 września 2014 r.


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA