REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Polskie imprezy targowe przeżywają renesans

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 09 maj 2016 12:25
Polskie imprezy targowe przeżywają renesans
Polskie imprezy targowe przeżywają renesans

Niemal 1,5 mln zwiedzających, 29 tys. wystawców, ponad 760 tys. mkw. wynajętej powierzchni na ponad dwustu imprezach – tak w liczbach prezentowały się targi branżowe w 2015 r. Wydarzenia takie jak np. 4 Design Days pokazują, że nowa formuła targów jest możliwa i atrakcyjna dla szerokiego grona odbiorców.

REKLAMA

Imprezy targowe w Polsce przeżywają swoisty renesans i poziomem nie odbiegają od tych w Niemczech, a nawet w Stanach Zjednoczonych czy w Chinach. Wydarzenia takie jak 4 Design Days pokazują, że dzisiejsze wydarzenia targowe z powodzeniem mogą przyciągać zarówno klienta biznesowego, jak i konsumenta. A zarazem umożliwiają organizację tego typu imprez w nowej formule, gdzie same stoiska na halach są dodatkiem do bogatego programu merytorycznego.

Od dwóch lat polski rynek targowy stale się rozwija i notuje tendencje wzrostowe. Główny wpływ na to ma poprawa koniunktury gospodarczej, potwierdzona systematycznym wzrostem PKB, jak również członkostwo Polski w Unii Europejskiej oraz korzystne położenie geopolityczne naszego kraju.

Poprawę koniunktury odczuwają przedsiębiorcy, przede wszystkim polskie małe i średnie firmy, których udział w liczbie wystawców ogółem na targach w Polsce od lat jest niezmiennie wysoki. Aż 84% z nich postrzega udział w specjalistycznych targach w naszym kraju jako skuteczny sposób realizacji celów marketingowych i komunikacyjnych.

Jak wynika z danych PIPT, zauważalny jest stały trend wzrostowy liczby zwiedzających i wystawców. W 2015 roku imprezy targowe odwiedziło o 15% więcej zwiedzających niż w roku 2014 r. Co więcej, coraz liczniej wśród wystawców pojawiają się reprezentujący zagraniczne rynki. Udział wystawców międzynarodowych na polskich imprezach targowych wzrósł aż o 7%.

Źródło: Polska Izba Przemysłu Towarowego (PIPT)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA