Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PSB: Ceny materiałów budowlanych w maju 2015

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 21 cze 2015 20:09
PSB: Ceny materiałów budowlanych w maju 2015
fot. Shutterstock

W maju 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły zauważalnie ceny w 4 grupach, silikatów, suchej zabudowy, chemii budowlanej i materiałów ściennych ceramicznych. Cena wyposażenia łazienek zmalała minimalnie.

REKLAMA

W maju 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły zauważalnie ceny w 4 grupach, najbardziej silikatów (+2,4%), suchej zabudowy (+1,5%), chemii budowlanej (+1,4%) i mat. ściennych ceramicznych (+1,1%). Ceny narzędzi i sprzętu budowlanego zmalały o 1%, a w pozostałych grupach zmiany cen były minimalne.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji (+0,3%), natomiast gwałtownie spadły ceny farb, lakierów i tapet (-10,1%). Minimalnie zmalały ceny cementu i wapna oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, a ceny kostki brukowej oraz bram i ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-kwiecień 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 10,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 14,3%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 9,8%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 0,9%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych w maju 2015 r. były o 2% wyższe niż przed rokiem oraz o 19% niższe niż w kwietniu 2015 r. Sprzedaż po pięciu miesiącach 2015 roku była wyższa o 5% od analogicznego okresu roku poprzedniego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA