Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

PSB: W lipcu 2014 r. spadły ceny wyposażenia łazienek

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 13 sie 2014 14:16
PSB: W lipcu 2014 r. spadły ceny wyposażenia łazienek
Mrówka w Krośnie Odrzańskim/ fot. Grupa PSB
PSB: W lipcu 2014 r. spadły ceny wyposażenia łazienek

PSB komunikuje trendy zmian cen materiałów budowlanych zanotowane przez Grupę w lipcu tego toku i wartość przychodów ze sprzedaży.

REKLAMA

W lipcu 2014 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny mat. ściennych ceramicznych (+3,1%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+1%), stolarki otworowej, parapetów (+0,6%), gazobetonów (+0,4%), silikatów (+0,2%), chemii budowlanej (+0,2%), izolacji termicznych (+0,1%) i wodochronnych (+0,1%).

Spadły ceny drewna i mat. drewnopochodnych (-0,6%), pokryć i folii dachowych, rynien (-0,4%) oraz suchej zabudowy (-0,1%).

W kategorii „inne” żadne ceny nie wzrosły. Natomiast spadły ceny wyrobów stalowych (-1,5%) oraz po -0,6% ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz farb, lakierów, tapet. Nie zmieniły się ceny cementu, wapna, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie styczeń-czerwiec 2014 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 12,8%, ale w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 1,1%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto, dynamika wyniosła plus 22,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 5,4%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci Grupy PSB) w lipcu 2014 r. były o 1% wyższe niż przed rokiem oraz o 14% wyższe niż w czerwcu 2014 r. Sprzedaż po siedmiu miesiącach 2014 roku była wyższa o 17% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

(źródło: Grupa PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA