REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Purmo obchodzi jubileusz 25-lecia działalności na polskim rynku

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 31 sty 2017 09:01
Purmo obchodzi jubileusz 25-lecia działalności na polskim rynku

Marka Purmo, która wchodzi w skład koncernu Rettig Heating, obchodzi w tym roku okrągły jubileusz. Grzejniki oraz systemy ogrzewania podłogowego sygnowane tym brandem są obecne są w polskich domach od 25 lat.

REKLAMA

Rodzina Rettigów uruchomiła swoją pierwszą fabrykę tytoniu w Danii w latach 70. XVIII wieku, ale już po kilku latach zaangażowała się z wielkim powodzeniem w przemysł okrętowy oraz produkcję żelaza. Wizja rozwoju firmy miała wpływ na przeniesienie jej do Finlandii, gdzie z czasem Rettig stał się także jednym z czołowych producentów piwa w tym kraju.

W latach 70. XX wieku koncern przejął niewielką fabrykę grzejników Purmo, którą zmodernizował i zautomatyzował. W krótkim czasie rozpoczął się europejski eksport grzejników.  W kolejnych latach dalsze inwestycje zaowocowały otwarciem nowych fabryk w Szwecji, Belgii, Irlandii, Niemczech i Polsce.

Dzisiaj Rettig Heating jest europejskim producentem grzejników oraz systemów ogrzewania podłogowego i systemów rurowych, dostarczającym produkty do ponad 50 krajów. Polska odgrywa szczególną rolę w strategii rozwoju firmy w Europie Środkowo-Wschodniej. To właśnie w Rybniku zlokalizowana jest największa i najnowocześniejsza fabryka Rettig Heating, w której produkowanych jest rocznie około 2,5 miliona grzejników. W polskich domach od 25 lat obecne są grzejniki: płytowe, łazienkowe, dekoracyjne, konwektorowe, kanałowe, kolumnowe, elektryczne oraz ogrzewanie płaszczyznowe wyposażane w innowacyjny system rurowy.

W roku jubileuszowym pracownicy Purmo postanowili podzielić się tym, co ich inspiruje i dostarcza energii na co dzień do pracy. W ten sposób powstał specjalny kalendarz na rok 2017, prezentujący 12 pracowników Purmo i ich pasje.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA