REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport: Ile Polacy są skłonni wydać na remont łazienki

 • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
 • 30 maj 2016 14:53
Raport: Ile Polacy są skłonni wydać na remont łazienki
Według danych Ferratum Bank samo odświeżenie mieszkania o metrażu 50 m2 może kosztować średnio od 2500 zł do 5000 zł. W kwocie tej uwzględniamy jedynie malowanie pomieszczeń, położenie paneli w pokojach i kafelków w łazience. Fot. Shuterrstock

Analizy ekspertów Ferratum Bank dowodzą, że remonty, w tym także łazienki, stanowią aż 24% wszystkich wiosennych wydatków Polaków. Z deklaracji wynika, że większość z nas wyda na ten cel poniżej 1 tys. zł.

REKLAMA

Wiosna to najlepszy czas na zmiany – ze względu na sprzyjającą pogodę najczęściej wtedy decydujemy się na odświeżenie lub remont mieszkania. 

W ciągu roku zwykle naprawiamy powstające na bieżąco usterki i dbamy o ład w mieszkaniu. Jednak atmosfera wiosennych porządków często skłania nas do generalnego odnowienia naszych domów. Najchętniej robimy to w miesiącach od maja do końca sierpnia – czemu z pewnością sprzyja nie tylko pogoda, ale także fakt, że mamy więcej energii do działania. Z danych zebranych przez ekspertów Ferratum Bank wynika ponadto, że Polacy wydadzą na remonty:

 1. - Poniżej 1 tys. zł (39%),
 2. - od 1 tys. zł do 2 tys. zł (15%),
 3. - od 2 tys. zł do 5 tys. zł (24%),
 4. - powyżej 5 tys. zł (22%).

Jakie wydatki czekają nas przy remontach?

Koszt remontu zależy oczywiście od metrażu pomieszczeń, cen materiałów oraz specyfiki prac, jakie chcemy przeprowadzić.

Według danych Ferratum Bank samo odświeżenie mieszkania o metrażu 50 m2 może kosztować średnio od 2500 zł do 5000 zł. W kwocie tej uwzględniamy jedynie malowanie pomieszczeń, położenie paneli w pokojach i kafelków w łazience.

W zależności czy decydujemy się na zakup nowych urządzeń AGD/RTV, wynajęcie ekipy remontowej czy też przeprowadzenie poważniejszych napraw, koszty wzrastają.

W każdym przypadku jednak ważne jest, by nie oszczędzać na materiałach i robociźnie, ponieważ jest to inwestycja na przyszłe lata – jeśli kupimy lepszej jakości materiały i zatrudnimy sprawdzonych fachowców, przez długi czas nie będziemy musieli ponawiać remontu.

Drobne czynności możemy oczywiście wykonać samodzielnie, jednak należy pamiętać, by poważniejsze prace, np. wymianę okien czy ingerencję w instalacje, powierzyć specjalistom. Warto pamiętać o starannym planowaniu wszystkich wydatków.

Dodatkowo najlepiej jest oddzielnie planować poszczególne etapy remontu – oszacować, ile dokładnie pieniędzy potrzebujemy na remont kuchni, łazienki, pokojów itp. Zaleca się również przygotowanie dodatkowych funduszy na wypadek nagłych nieprzewidzianych wydatków.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

 • \"samo odświeżenie mieszkania o metrażu 50 m2 może kosztować średnio od 2500 zł do 5000 zł. W kwocie tej uwzględniamy jedynie malowanie pomieszczeń, położenie paneli w pokojach i kafelków w łazience.\" Biorę w ciemno malowanie, pytki i szwedzkie podłogi za 5000,00 pln. Kto to analizował ? ceny chyba sprzed 20 lat wzięli. Śmiech na sali. Po co to pisać takie bzdury ?
  • olo, 2016-06-09 19:51:30
 • Ja wzięłam pożyczkę z ferratum banku i zrobiłam sobie pokój spa w małej łazience w wielkiej płycie. Można? można!
  • ula, 2016-06-02 22:06:36

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA