REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport: Kto remontuje, wybiera gres

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 10 paź 2016 09:21
Raport: Kto remontuje, wybiera gres
fot. Atlas
Raport: Kto remontuje, wybiera gres
Raport: Kto remontuje, wybiera gres

Według analizy Oferteo.pl ułożenie płytek ceramicznych zlecało  48% osób, które planowały remont bądź wykończenie nowego mieszkania. Najpopularniejszy wśród użytkowników serwisu był gres.

REKLAMA

Płytki cieszą się niesłabnącą popularnością. Według "Raportu o remontach mieszkań" sporządzonego przez serwis Oferteo.pl, łączący w czasie rzeczywistym poszukujących produktów lub usług z ich dostawcami, ułożenie płytek ceramicznych zlecało aż 48% osób, które planowały remont bądź wykończenie nowego mieszkania.

- Znalezienie odpowiedniego wykonawcy jest bardzo ważne – zwraca uwagę Karol Grygiel, członek zarządu Oferteo.pl. – Fachowiec nie tylko dobrze wykona swoją pracę, ale też wcześniej doradzi nam, jakie parametry powinny mieć płytki wybrane do różnych pomieszczeń. Poszukiwania wykonawcy można z powodzeniem prowadzić w Internecie, gdzie sprawdzimy ofertę firmy, zdjęcia z różnych realizacji czy opinie klientów na jej temat.

Najpopularniejszy wśród użytkowników Oferteo.pl był gres – zapotrzebowanie na ten rodzaj płytek zgłosiło 37% użytkowników serwisu. Gres jest nisko nasiąkliwy, odporny na zginanie i uszkodzenia. Z tego powodu do wywiercenia w nim otworów niezbędne są specjalistyczne wiertła.

Nieco mniej wskazań padło na glazurę (35%). Jest ona dość lekka i krucha, odporna na środki chemiczne i często wykorzystywana do wykładania ścian. Z kolei 15% użytkowników zadeklarowało zainteresowanie terakotą – również odporną (chociaż w mniejszym stopniu niż gres) na uszkodzenia, najczęściej używaną do wyłożenia podłóg.

Użytkownicy Oferteo.pl najczęściej poszukiwali płytek do wyłożenia łazienki (31%). Do tego celu najlepiej wykorzystać płytki antypoślizgowe i jednocześnie takie, które łatwo utrzymać w czystości.

Chęć wyłożenia płytkami kuchni zadeklarowało 21% badanych, 15% – przedpokoju, 12% – holu lub korytarza. Co dziesiąty użytkownik serwisu chciał wykorzystać płytki w pokoju dziennym. Warto przy tym zwrócić uwagę, że chociaż łatwiej je utrzymać w czystości i są odporniejsze na uszkodzenia niż panele, to są zimniejsze i chodzenie po nich boso może być nieprzyjemne.

Użytkownicy Oferteo.pl najczęściej chcieli układać płytki na powierzchni nie przekraczającej 50m2 (58% wskazań). Poszukiwali fachowca, który był w stanie przystąpić do prac jak najszybciej (63% wskazań) lub w ciągu miesiąca (25% wskazań).

Metodologia badań: Przedstawione dane pochodzą z analizy niespełna 3 tys. zapytań ofertowych zamieszczonych w serwisie Oferteo.pl przez osoby poszukujące fachowców układających płytki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA