Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport lato 2016: Kuchnię czy łazienkę - co częściej wyremontują Polacy w te wakacje?

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 07 lip 2016 14:19
Raport lato 2016: Kuchnię czy łazienkę - co częściej wyremontują Polacy w te wakacje?
Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie marki Hotpoint, aż 37% ankietowanych planuje remont w te wakacje. Z czego 11% ma w planach także remont łazienki. Fot. Hotpoint
Raport lato 2016: Kuchnię czy łazienkę - co częściej wyremontują Polacy w te wakacje?
Raport lato 2016: Kuchnię czy łazienkę - co częściej wyremontują Polacy w te wakacje?

Czas letni to, poza sezonem wakacyjnym, także sezon remontowy. Jak się bowiem okazuje, Polacy bardzo często wykorzystują swój urlop właśnie na przeprowadzenie większych lub mniejszych prac remontowych w swoich domach i mieszkaniach.

REKLAMA

Marka Hotpoint postanowiła sprawdzić, ilu Polaków planuje w te wakacje remont i które pomieszczenia najczęściej trafiają na ich remontową listę.

Jak wynika z badania, aż 37% ankietowanych planuje remont w te wakacje. Pomieszczeniem, które wg ankietowanych najczęściej potrzebuje odświeżenia, jest kuchnia – blisko 1/3 badanych planuje w wakacje przeprowadzić remont właśnie tego wnętrza (28%).

Na kolejnym miejscu – ex aequo – znalazły się: sypialnia i salon (15%). W obu tych pomieszczeniach relaksujemy się po całym dniu pracy i regenerujemy siły na kolejny, nic więc dziwnego, że zależy nam, by dobrze czuć się w tych wnętrzach.

A co remontem łazienki?

Remont łazienki planuje 11% badanych, a odświeżenie pokoju dziecka 7%. Jadalnię ma zamiar zmienić tylko 6% respondentów.

Najmniej popularnymi pomieszczeniami są: przedpokój, balkon, korytarz, pomieszczenie letnie czy kotłownia – zamierza je odnowić w te wakacje tylko 4% ankietowanych.

Wyniki badania wskazują także, że aż 40% respondentów na czas remontu zamierza wziąć urlop. Możemy zatem domniemywać, że Polacy – którzy przecież słyną z zaradności – część prac remontowych planują wykonać sami (bez korzystania z pomocy fachowców).

Funkcjonalność przede wszystkim

Czym powinniśmy się kierować planując remont? Michał Górecki, wspołwłaściciel bloga „Mike & Mary” twierdzi, że najważniejszą cechą, która powinna być brana pod uwagę przy przeprowadzaniu remontu, jest funkcjonalność wnętrza: 

–  Remontując dane pomieszczenie – przede wszystkim kieruję się funkcjonalnością, później wyglądem. Wygląd należy ocenić też pod kątem praktycznym, na przykład bardzo udziwnione faktury drzwiczek mogą zbierać kurz. W przypadku odnawiania kuchni warto też zastanowić się, gdzie będzie pryskać tłuszcz itp. –  stwierdza Michał Górecki.

Wygląd jest bardzo ważny, ale po pewnym czasie opatruje się nam i zostaje czysta funkcjonalność. Dlatego warto porzucić  wszelkie kompromisy w tym względzie –podsumowuje.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Jak się weźmie szybko pozyczkę z ferratum banku to nie ma dylematu można spełnić swoje marzenia
    • tola, 2016-07-21 22:38:33

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA