REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2015

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 14 sty 2016 15:29
Raport PSB: Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2015
Mrówka w Jędrzejowie / fot. Grupa PSB

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w grudniu 2015 r. były o 21% wyższe niż przed rokiem oraz o 20% niższe niż w listopadzie 2015 r. Sprzedaż po dwunastu miesiącach 2015 r. była wyższa o 8% od osiągniętej w analogicznym okresie roku poprzedniego.

REKLAMA

W grudniu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, o 5,5% wzrosły ceny narzędzi i sprzętu budowlanego, a o 0,5% lub mniej ceny pokryć i folii dachowych, rynien, chemii budowlanej oraz suchej zabudowy. W 5 grupach ceny spadły, najbardziej gazobetonów (-3%), a w pozostałych minimalnie. Ceny stolarki otworowej, parapetów nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły jedynie minimalnie (+0,2%) ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji. Ceny farb, lakierów, tapet spadły o 6,1%, a ceny cementu, wapna o 0,1%.

Ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni, kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-XI 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 18,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 14,6%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 11,8%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 5%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA