Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Raport PSB: trendy zmian cen materiałów budowlanych w lutym 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 22 marz 2016 14:42
Raport PSB: trendy zmian cen materiałów budowlanych w lutym 2016
Przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w lutym 2016 r. były o 15% wyższe niż przed rokiem oraz o 39% wyższe niż w styczniu 2016 r. Fot. Grupa PSB

Przychody PSB ze sprzedaży materiałów budowlanych w lutym 2016 r. były o 15% wyższe niż przed rokiem oraz o 39% wyższe niż w styczniu 2016 r. Sprzedaż po dwóch miesiącach 2016 r. była wyższa o 10% niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

REKLAMA

Zgodnie z informacjami podanymi przez ekspertów z Grupy PSB, wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w styczniu 2016 r..

W porównaniu ze styczniem roku poprzedniego, przyjął wartość minus 3,6%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 13,6%.

Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła minus 0,1%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 1,5%.

Optymistyczne wzrosty

Ożywienie rynku budowlanego szczególnie w sektorze budownictwa indywidualnego  przełożyło się zwiększony na popyt na materiały wznoszeniowe. Odwzorowują to rosnące ceny wyrobów budowlanych w sieciach marketów budowlanych Grupy PSB. 

W lutym 2016 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 5 grupach (kategoria Inne).

Najbardziej materiałów ściennych ceramicznych (+1,4%), narzędzi i sprzętu budowlanego (+1%) oraz silikatów (+0,8%), a minimalnie izolacji termicznych i wodochronnych.

W 5 grupach ceny spadły, najbardziej pokryć i folii dachowych, rynien (-1,7%) i chemii budowlanej (-1,1%), a w pozostałych o mniej niż 1%. Ceny stolarki otworowej i parapetów nie zmieniły się.

Chemia budowlana "w górę"

Wzrosły też minimalnie ceny farb, lakierów, tapet oraz cementu, wapna.

Spadły minimalnie ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. Ceny bram, ogrodzeń oraz kostki brukowej nie zmieniły się.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA