REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Shutterstock

Grupa PSB przedstawiła comiesięczny raport dotyczący wysokości cen materiałów budowlanych.

REKLAMA

We wrześniu 2015 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, wzrosły ceny w 3 grupach, najbardziej narzędzi i sprzętu budowlanego (+8,4%), a minimalnie pokryć i folii dachowych, rynien oraz suchej zabudowy. W 7 grupach ceny spadły, najbardziej izolacji wodochronnych (-2,2%), w pozostałych grupach o mniej niż 1%. Ceny drewna i materiałów drewnopochodnych nie zmieniły się.

W kategorii „inne” wzrosły tylko ceny płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni (+0,1%). Ceny farb, lakierów, tapet zdecydowanie spadły (-10,8%), dużo mniejszy spadek zanotowano w instalacjach i technice grzewczej, kanalizacji, odwodnieniach, wentylacji (-1,3%). Ceny cementu, wapna i kostki brukowej spadły o mniej niż 1%. Ceny bram, ogrodzeń nie zmieniły się.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-VIII 2015 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 12,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 13,5%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 11,3%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 2,4%.

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) we wrześniu 2015 r. były o ponad 4% wyższe niż przed rokiem oraz o 18% wyższe niż w sierpniu 2015 r. Sprzedaż po dziewięciu miesiącach 2015 r. była wyższa o 6% od analogicznego okresu roku poprzedniego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA