REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

[Raport] Spadki cen materiałów budowlanych w lutym

  • Autor: Redakcja ryneklazienek.pl
  • 15 marz 2018 14:36
[Raport] Spadki cen materiałów budowlanych w lutym
Jak podaje Grupa PSB Handel ceny wiodących materiałów takich jak chemia budowlana oraz płytki ceramiczne z lutego br. są niższe niż w styczniu br. Fot. Radu Bercan, Shutterstock
[Raport] Spadki cen materiałów budowlanych w lutym
[Raport] Spadki cen materiałów budowlanych w lutym

Jak podaje Grupa PSB Handel ceny wiodących materiałów takich jak chemia budowlana oraz płytki ceramiczne z lutego br. są niższe niż w styczniu br.

REKLAMA

W lutym 2018 r., w porównaniu do stycznia br., w 5 analizowanych grupach asortymentowych ceny wzrosły: płyta OSB, drewno (+2,9%), otoczenie domu (+1,1%), ściany, stropy, kominy (+0,9%) oraz po +0,7% izolacje termiczne i farby, lakiery. W 16 grupach ceny spadły, w tym najbardziej motoryzacja (-3,2%), wyposażenie, AGD (-2,8%), dekoracje (-2,2%), elektryka, oświetlenie (-1,8%) oraz płytki, łazienki, kuchnie (-1,7%) i oczywiście chemia budowlana (-1,30%).

Czytaj także: Fotorelacja z targów i jubileuszu 20-lecia Grupy PSB

Porównanie cen w okresie styczeń-luty 2018 r. do analogicznego okresu 2017 r. przynosi zdecydowanie różne wyniki. Ceny wzrosły w 19 grupach asortymentowych, rekordowo: płyta OSB, drewno (+31,9%), ściany, stropy, kominy (+11,6%) i izolacje termiczne (+9,5%), ponadto najbardziej: narzędzia (+5,4%), otoczenie domu (+4,9%) oraz cement, wapno (+3,8%).

Jeżeli chodzi o płytki łazienkowe to ceny w kategorii płytki łazienkowe, kuchnie i wzrosły o 1,80% w lutym 2018 r. w porównaniu z analogicznym okresem z ubiegłego roku.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w styczniu 2018 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 38,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym minus 10,6%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 24,5%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 1,7%.

Źródło: PSB


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA