Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rośnie sprzedaż Grohe w III kwartale 2014

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 01 gru 2014 15:51
Rośnie sprzedaż Grohe w III kwartale 2014
Siedziba Grohe w Duesseldorfie / fot. Grohe

Jak podała 27 listopada Grupa Grohe, jej wyniki finansowe za III kwartał 2014 są lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Wzrost ze sprzedaży w Europie wyniósł 5%.

REKLAMA

W ciągu dziewięciu pierwszych miesięcy roku 2014 Grupa Grohe osiągnęła sprzedaż na poziomie 1,138 miliardów euro. W porównaniu w roku poprzednim, w analogicznym okresie było to 1,075 miliardów euro. Biorąc pod uwagę stały kurs walutowy, wzrost wyniósł nie mniej niż osiem procent.

Sprzedaż w Europie, stanowiąca około połowę całkowitej sprzedaży Grupy, wzrosła ogółem o pięć procent. Sprzedaż w Azji z udziałem sprzedaży, stanowiąca 33 procent ogólnej sprzedaży, wzrosła o siedem procent. Sprzedaż na Bliskim Wschodzie i Afryce wzrosła o sześć procent, w Ameryce o dziewięć procent.

Ostatnie wydarzenia biznesowe w Grupie Grohe to zamknięcie w listopadzie operacji nabycia wraz z LIXIL Corporation 51. procent udziałów w nowo uruchomionej Grohe Dawn Watertech Holdings Pty Ltd. Transakcja ta umożliwia Grohe intensyfikowanie działalności w Afryce.

4 listopada, LIXIL Corporation ogłosiła nowy globalny model biznesowy. Począwszy od kwietnia 2015 roku najbardziej zauważalną zmianą będzie stworzenie LIXIL Water Technology Group (LWTG), na której czele stoi David J. Haines, prezes Zarządu Grupy Grohe.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA