REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Ruch na rynku wyposażenia łazienek: fuzje i przejęcia I połowy 2016 r.

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 29 lip 2016 09:43
Ruch na rynku wyposażenia łazienek: fuzje i przejęcia I połowy 2016 r.

Producenci wyposażenia łazienek wciąż aktywnie działają na obszarze fuzji i przejęć. W samej tylko pierwszej połowie roku 2016 zawartych zostało kilka istotnych transakcji.

REKLAMA

Poszerzenie zasięgu lub asortymentu produktów w ofercie, albo też osiągnięcie przewagi konkurencyjnej na dotychczasowych rynkach - to efekty, których oczekują przedsiębiorstwa dokonujące fuzji, przejęć czy strategicznych rynkowych aliansów. Na rynku - także łazienkowym - nie brakuje więc transakcji, w których większe i mniejsze firmy zmieniają właścicieli. Poniżej prezentujemy te najważniejsze na globalnym rynku wyposażenia łazienek, które dokonane zostały w I połowie roku 2016.

Aktywne Franke

W marcu 2016, siły swe połączyły dwie mocne marki: Franke kupiło od Grupy Roca 25% udziałów w firmie Duravit.

- Widzimy wiele korzyści po obu stronach. Wspólnie możemy zrealizować dodatkowy krajowy i międzynarodowy potencjał wzrostu w sektorze łazience i kuchni - mówił Dr Frank Richter, prezes w firmie Duravit.

- Współpraca z Duravit jest ważnym krokiem w rozwoju strategicznym Grupy Franke. Obie firmy mają doskonałą wiedzę, ponad 100-letnie doświadczenie i wysoki poziom kompetencji w obszarze designu. Wspólnie będziemy wyznaczać nowe standardy w branży łazienkowej i kuchennej - dodawał Alexander Zschokke, prezes Grupy Franke.

Ale to nie jedyny tegoroczny zakup Grupy Franke. Z końcem maja 2016 r. firma stała się właścicielem ponad połowy udziałów marki Mamoli - włoskiego producenta armatury. Drugą część udziałów Mamoli kupiła firma Paini Rubinetterie - włoski dostawca armatury. Grupa Franke została właścicielem 55% udziałów, Paini kupiło 45%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA