REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Rynek remontów łazienek w USA jest wart miliardy - udało się go oszacować

  • Autor: AK
  • 07 lip 2016 12:06
Rynek remontów łazienek w USA jest wart miliardy - udało się go oszacować
fot. Shutterstock

Remonty kuchni i łazienek w Stanach Zjednoczonych to rynek wart 31 miliardów dolarów rocznie – szacuje amerykańska National Kitchen&Batch Association (NKBA).

REKLAMA

To prawie jedna czwarta tego, co amerykanie generalnie wydają na remonty w ciągu roku, co czyni zarówno łazienkę jak i kuchnię dwoma najważniejszymi pomieszczeniami w domach za Atlantykiem. NKBA szacuje, że rocznie remontuje się w USA 2,5 miliona łazienek. Dodatkowo 2,8 miliona nowych pomieszczeń co roku wchodzi na rynek. Raport został przygotowany przez NKBA razem z The Farnsworth Group. Jego podsumowanie podał magazyn Kitchen&Bath Design News,.

Jak sytuacja wygląda w naszym kraju? Jak pokazują wyniki badań Polacy z reguły chcą przeprowadzić prace na powierzchni większej niż 41 mkw, w wielu pomieszczeniach (w większości przypadków w co najmniej czterech) i zakończyć je najszybciej, jak to będzie możliwe (niemal 50%). Koszt remontu przeciętnego mieszkania może wynieść, w zależności od użytych materiałów i wysokości robocizny, od 28 do 48 tys. zł. 

Czytaj więcej: Jak remontują Polacy?REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA