Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sanitec Co. wchodzi na giełdę

  • Autor: Magazyn Łazienka
  • 10 gru 2013 21:53
Sanitec Co. wchodzi na giełdę

Od 10 grudnia 2013 r. właściciel m.in. marek Koło oraz Keramag jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie.

REKLAMA

Sanitec Corporation od 10 grudnia jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie. Nabyciem udziałów w Sanitec Co. zainteresowanych jest wielu międzynarodowych i szwedzkich inwestorów instytucjonalnych oraz osoby prywatne. Oferta zakupu kilkukrotnie przekroczyła liczbę dostępnych akcji.

- Sanitec Koło, który jest częścią Sanitec Co. odnosi z tego tytułu wiele korzyści. Dzięki temu mamy dostęp do najnowszych technologii, innowacyjnych rozwiązań wzorniczych oraz globalnej organizacji zakupu surowców i materiałów. Nie bez znaczenia jest także dostęp do silnej bazy produkcyjnej i sieci dystrybucji. Obecność na giełdzie jest nie tylko milowym krokiem dla naszej korporacji, ale także okazją do zwiększenia świadomości i znaczenia naszej wiodącej marki KOŁO - mówi Przemysław Powalacz , SVP Central Eastern Europe oraz Prezes Zarządu Sanitec Koło.

- Jesteśmy bardzo dumni z tego, że oferta Sanitec spotkała się z tak wielkim zainteresowaniem inwestorów giełdowych. Potwierdza to rzetelność naszej pracy, wykonanej w ciągu ostatnich kilku lat, oraz dobrze wybrana strategia "One Sanitec". Strategia, w której położyliśmy nacisk na ekonomię, zwiększenie wydajności oraz innowacyjność i design. Tymi zasadami będziemy kierowali się w przyszłości. Witamy naszych nowych akcjonariuszy i z nadzieją patrzymy na rozwój Sanitec oraz lokalnych marek, jako spółki giełdowej
- mówi Peter Nilsson , Prezes i CEO Sanitec .


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA