Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sieć PSB-Mrówka przekroczyła 1 miliard zł obrotów

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 18 gru 2014 13:20
Sieć PSB-Mrówka przekroczyła 1 miliard zł obrotów
fot. Grupa PSB

W połowie grudnia 2014 r. łączne przychody sieci marketów dom i ogród, pod nazwą PSB-Mrówka, przekroczyły 1 mld zł i były wyższe o ponad 22% od przychodów analogicznego okresu w roku 2013.

REKLAMA

- Od stycznia br. sieć Mrówek powiększyła się o 31 sklepów - aktualnie funkcjonują 182 obiekty. Na przyszły rok planujemy podobne tempo wzrostu - mówi Mirosław Lubarski, członek zarządu i dyrektor marketingu Grupy PSB S.A.

Markety Mrówka należą w większości do właścicieli składów budowlanych, działających pod logiem Grupy PSB i są zlokalizowane w miastkach powiatowych. Mniejsze sklepy, pod nazwą Mini-Mrówka powstają w ośrodkach gminnych.  

Łączne przychody 352 przedsiębiorców tworzących Grupę PSB przekroczyły 6 miliardów zł, w tym przychody ze sprzedaży materiałów budowlanych 5 mld zł. Firmy te, będące akcjonariuszami Grupy PSB SA, są podmiotami, które działają przede wszystkim w sektorze dystrybucji materiałów budowlanych, ale część z nich to jednostki wielobranżowe. Zajmują się także produkcją wyrobów dla budownictwa, sprzedażą nawozów i węgla, prowadzą wykonawstwo budowlane oraz działalność deweloperską, a także świadczą usługi transportowe i hotelarskie.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA