Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Sklepy internetowe z wyposażeniem łazienek rosną w siłę

  • Autor: Andrzej Topczewski
  • 01 sty 2008 09:55
Sklepy internetowe z wyposażeniem łazienek rosną w siłę
fot. Photostock

Sklepy internetowe rosną w siłę. Również te, które oferują wyposażenie łazienek. Czy są w stanie wpłynąć na obecny kształt dytrybucji?

REKLAMA

Coraz większa ilość wyposażenia łazienkowego w Polsce trafia do swych użytkowników za pośrednictwem sklepów internetowych. Pomimo tego, że jego znakomita większość jest wciąż sprzedawana tradycyjnymi kanałami, bez wątpienia jednak sklepy internetowe w dłuższym okresie są w stanie zmienić obecny kształt sfery dystrybucji.

W Polsce działa ok. 10 dużych sklepów internetowych sprzedających wyposażenie łazienek

Oczywiście liczba wszystkich podmiotów o podobnym profilu działalności jest zdecydowanie większa, jednak jej precyzyjne ustalenie jest bardzo trudne, o ile nie niemożliwe. Bierze się to stąd, że fakt deklarowania przez pewne podmioty handlowe prowadzenia sprzedaży za pośrednictwem sieci nie oznacza, że jest ona w rzeczywistości realizowana.

Co ciekawe, najsilniejsze i największe podmioty tego typu powstały stosunkowo niedawno, ok. 2-3 lata temu (adresy wybranych sklepów obok). Wiele z nich propaguje swą ofertę za pośrednictwem portalu aukcyjnego allegro.pl, który z racji swej dominującej pozycji na rynku jest odwiedzany przez setki tysięcy potencjalnych klientów.

Twórcami, właścicielami i pracownikami "internetowych sklepów z łazienkami" są zwykle osoby związane z branżą łazienkową od kilkunastu lat (często byli pracownicy dużych firm handlowych, bądź też producentów lub importerów), które w pewnym momencie uznały rozwój internetowego handlu za dużą szansę zwiększenia sprzedaży. 

- Przekonaliśmy się, że internet jest świetnym sposobem sprzedaży wyposażenia łazienek, zapewniającym w zasadzie nieograniczony asortyment oferowanych towarów. Wieloletnie doświadczenie i ciągłe szkolenie naszych handlowców zapewnia rzetelną i profesjonalną obsługę nawet najbardziej wymagających klientów. Każdy ze sprzedawanych przez nas produktów posiada gwarancje polskich dystrybutorów. W związku z dużym zainteresowaniem klientów otwieramy kolejne biuro handlowe we Wrocławiu - mówi Tomasz Wersel, współwłaściciel firmy MegaŁazienki i sklepu internetowego megalazienki.pl.

Handlem internetowym zajmują się także duże "realne" firmy handlowe o uznanej renomie na swych lokalnych rynkach, m.in. krakowski Max-Fliz. Jakkolwiek przedstawiciele takich firm handlowych potwierdzają istnienie wewnętrznego konfliktu i konkurencji pomiędzy sprzedażą "klasyczną" a internetową, to wspomniane dodatkowe profity wpływające na maksymalizację wyników finansowych stają się coraz bardziej atrakcyjne.

Wolumen sprzedaży wyposażenia łazienkowego docierającego do klientów za pośrednictwem sprzedaży internetowej (czy choćby nawet jego udział w sprzedaży ogółem) jest bardzo trudny do oszacowania. Niemniej jednak znakomita większość przedstawicieli czołowych sklepów internetowych deklaruje w ostatnim czasie znaczny wzrost obrotów. Ciągle wzrasta również sama liczba takich sklepów. Jednocześnie sami przedstawiciele sklepów internetowych twierdzą, że przepływa przez nie wciąż jedynie wycinek oferty trafiającej do polskich klientów.
W pierwszym rzędzie sprzedaż internetowa dotyczy armatury, która przy swych niewielkich, korzystnych z logistycznego punktu widzenia wymiarach jest stosunkowo kosztowna. Podążają za nią pozostałe elementy wyposażenia łazienek z kabinami prysznicowymi, wannami, a nawet płytkami ceramicznymi.

Cena przede wszystkim


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA