REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Spółka wchodząca w skład Grupy Geberit inwestuje w ŁSSE

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 24 sie 2015 09:58
Spółka wchodząca w skład Grupy Geberit inwestuje w ŁSSE
fot. Shutterstock

Do końca 2017 roku Scanaqua, spółka należąca dziś do Grupy Geberit, zainwestuje 8,2 mln zł w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

REKLAMA

Jest to drugie zezwolenie Spółki na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE. Zakład produkcyjny Spółki Scanaqua zlokalizowany jest w Podstrefie Ozorków ŁSSE. Specjalizuje się w produkcji kabin prysznicowych, wanien oraz brodzików akrylowych i jest centrum projektowania oraz wytwarzania tych produktów.

Nowa inwestycja ma na celu dywersyfikację produkcji: wśród wyrobów pojawią się nowe elementy (w tym półprodukty) instalacji wodnych i gazowych wykonanych ze stali nierdzewnej, stali węglowej, miedzi oraz stopu miedzi, niklu oraz żelaza i mosiądzu.

W związku z inwestycją, do końca 2017 roku Spółka zamierza ponieść wydatki w wysokości co najmniej 8,2 mln zł oraz zwiększyć dotychczasowe zatrudnienie przynajmniej o 20 nowych pracowników. Inwestor deklaruje utrzymanie zatrudnienia na poziomie min. 147 pracowników przez okres co najmniej 5 lat.

Spółka rozpoczęła działalność w 1999 roku, była związana z firmą Sanitec Koło. Obecnie wraz z nią należy do międzynarodowej Grupy Geberit.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA