REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Światowy Dzień Toalet: fundacja We Are Water alarmuje

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 19 lis 2017 11:49
Światowy Dzień Toalet: fundacja We Are Water alarmuje
Fot. Roca

Obchodzony 19 listopada Światowy Dzień Toalet, został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Roca oraz Fundacja "We Are Water", angażując się w obchody tego dnia informuje, z jakimi problemami sanitarnymi borykają się miliony ludzi na świecie.

REKLAMA

W ramach Światowego Dnia Toalet, którego tegoroczne hasło brzmi "The poo journey", fundacja We Are Water informuje, że miliony ludzi na świecie nie ma dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych.

Głównym celem fundacji We Are Water jest prowadzenie globalnych kampanii uświadamiających ten problem oraz projektów umożliwiających łagodzenie jego skutków. A sytuacja jest dramatyczna:

- 80% ścieków wytwarzanych przez społeczeństwa wraca do ekosystemu bez ich ponownego wykorzystania lub przetworzenia.

- 1.8 miliarda osób na świecie korzysta zanieczyszczonych źródeł wody pitnej

- Tylko 39% populacji świata (2.9 miliarda ludzi) korzysta z bezpiecznej infrastruktury sanitarnej.

- Około 60% populacji świata (4.5 miliarda ludzi) nie posiada łazienki w domu lub posiada taką, z której bezpieczne usunięcie nieczystości jest niemożliwe.

- 869 milionów ludzi na całym świecie załatwia potrzeby „pod chmurką”.

- Zapewnienie dostępu do czystej wody, odpowiednia higiena lub poprawa warunków sanitarnych pozwoliłyby uniknąć około 842 000 zgonów rocznie.

Fundacja We Are Water, działająca we współpracy z różnymi organizacjami pozarządowymi, prowadzi szereg działań mających na celu poprawy warunków sanitarnych w krajach,
w których kwestia ta stanowi problem lub nawet tabu oraz edukację z zakresu higieny osobistej.

Jednym z nich jest opracowanie publikacji „Podręcznik budowy studni i latryn", która zawiera wszystkie niezbędne informacje zapewniające bezpieczne, odpowiedzialne
i zrównoważone usuwanie odpadów. Jego opracowanie było możliwe dzięki doświadczeniu zdobytemu przez We Are Water podczas realizacji tego typu projektów na całym świecie, oraz wskazówkom technicznym firmy Roca.

Od początku istnienia Fundacja We Are Water znacznie poszerzyła zakres swojej działalności. Do tej pory zrealizowała projekty współpracy w ponad 21 krajach na całym świecie, głównie
w Azji Południowej i Afryce Subsaharyjskiej, gdzie bez dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych pozostaje 1,648 miliarda ludzi. Do tej pory z pomocy fundacji skorzystało ponad 540 000 osób. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA