Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Targi ISH 2015 po raz pierwszy wprowadzają koncepcję krajów partnerskich

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 03 paź 2014 09:42
Targi ISH 2015 po raz pierwszy wprowadzają koncepcję krajów partnerskich
ISH 2013, uroczystość otwarcia. fot. Messe Frankfurt Exhibition GmbH / Petra Welzel
Targi ISH 2015 po raz pierwszy wprowadzają koncepcję krajów partnerskich
Targi ISH 2015 po raz pierwszy wprowadzają koncepcję krajów partnerskich
Targi ISH 2015 po raz pierwszy wprowadzają koncepcję krajów partnerskich

Podczas targów ISH 2015 raz pierwszy zostanie wprowadzona koncepcja krajów partnerskich, którym będzie poświęcona specjalna ekspozycja. Organizator, spółka Messe Frankfurt oraz ideowi twórcy imprezy zdecydowali, że pierwszym z krajów zostanie Polska.

REKLAMA

Targi ISH 2015 to jednak z największych imprez w Europie poświęconych projektowaniu i wyposażeniu łazienek, instalacjom energetycznym, wodno-sanitarnym, chłodnictwu, klimatyzacji oraz energii odnawialnej.

- Podjęta decyzja o wybraniu Polski na kraj partnerski uwzględnia z jednej strony wieloletnią polsko-niemiecką przyjaźń, z drugiej zaś najnowsze starania rządów polskiego i niemieckiego w kwestiach europejskiej unii energetycznej, wskazujące wielką wagę polityki energetycznej i jej niezależności w zakresie pozyskiwania surowców. Cieszę się, że mogę powiedzieć, iż koncepcja wyboru Polski jako kraju partnerskiego była pierwszą naszą myślą, która od razu zyskała akceptację bez jakichkolwiek wątpliwości - mówiła Iris Jeglitza-Moshage, senior vice president Messe Frankfurt Exhibition podczas konferencji w warszawskim Business Centre Club w dniu 30 września br.

Podczas konferencji zaprezentowano plany i pierwsze dane dotyczące przyszłorocznej edycji. ISH 2015 to będzie wielka impreza, w której w zasadzie odbędą się trzy oddzielne targi - swoje miejsce znajdą tu osoby związane z branżą łazienkową, grzewczą, instalacyjną, ale też architekci.

Hasłem targów ISH 2015 będzie "Comfort meets Technology", a wiodącym tematem będzie symbioza designu i funkcjonalności. Ważnym aspektem będzie dobre wzornictwo dla łazienek oraz kontrola zużycia wody. 

Innym tematem, który mocno będzie podkreślany na przyszłorocznych targach będzie inteligentny dom i rozwiązania, które pozwalają tworzyć "Budynki przyszłości". 

W ramach targów odbędzie się dodatkowe Forum Świata Łazienek. W programie jest też przewidziany punkt "Łazienka przyszłości".

Podsumowania i prognozy

Podczas konferencji zapowiadającej targi przedstawiciele organizatora z Niemiec podsumowali edycję 2013 oraz snuli prognozy na przyszły rok.

Targi ISH 2013 odwiedziło ponad 2600 gości z Polski. Kraj ten reprezentowało ponadto 64 wystawców, zatem w porównaniu z poprzednią imprezą oznacza to wzrost na poziomie ponad 40 procent. Imprezę w sumie odwiedziło 188 tys. zwiedzających, z czego co trzeci odwiedzający pochodził spoza Niemiec. 79% gości zagranicznych pochodziło z obszaru Unii Europejskiej, ale aż 14% to mieszkańcy Azji.

Jeśli chodzi o targi ISH 2015 zainteresowanie uczestnictwem zwiększyło się o kolejne 20 procent, co podkreśla rosnące zainteresowanie polskiego przemysłu innowacyjnymi produktami i rozwiązaniami z zakresu wydajności energetycznej, energii odnawialnych i trwałych rozwiązań w obszarze instalacji wodno-sanitarnych.

Na konferencji był obecny też przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, który przedstawił program wsparcia promocyjnego polskiego eksportu.

Polska branża łazienkowa bez problemu

Wśród polskich wystawców najliczniej reprezentowana będzie branża grzewcza. Tam też jest najwięcej chętnych i oczekujących na udział w imprezie. Jednak jak informują organizatorzy z polskiej strony - na razie liczba chętnych jest prawie o połowę większa, niż liczba dostępnych miejsc. Pierwszeństwo udziału mają firmy, które w targach już brały udział.

W przypadku branży łazienkowej większość wystawców, którzy się zgłosili, nie będzie miała problemu ze znalezieniem sobie miejsca - w tym wypadku na liście oczekujących jest kilka firm. To znak, że sytuacja w branży jest w Polsce ustabilizowana. Wśród wystawców z Polski największe stoiska będzie miała firma Marmorin (ok. 170 m kw.) oraz Marmite (pow. 100 m kw.).

Z racji tego, że Polska będzie krajem partnerskim polski przedstawiciel stara się o możliwość zwiększenia powierzchni wystawienniczej. Chodzi raczej o zagospodarowanie niewielkich przestrzeni na potrzeby małych ekspozycji, niż nowe miejsce na duże wystawy. Organizatorzy chcą, by Polska mogła jak najszerzej zaprezentować swoją ofertę. W ramach współpracy przewidziane są też konferencje, spotkania biznesowe, gala oraz imprezy towarzyszące poświęcone Polsce i współpracy gospodarczej z naszym krajem.

Targi ISH odbędą się w terminie od 10 do 14 marca 2015 we Frankfurcie nad Menem. Swoją obecność zadeklarowali już wiodący producenci i dostawcy technologii. Organizator, firma Messe Frankfurt spodziewa się 2400 wystawców z całego świata, którzy na powierzchni 260.000 metrów kwadratowych po raz pierwszy zaprezentują swoje nowości rynkowe.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA