REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

To jest najlepszy czas na nawiązywanie kontaktów biznesowych w Niemczech

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 16 sty 2018 16:49
To jest najlepszy czas na nawiązywanie kontaktów biznesowych w Niemczech
Sytuacja gospodarcza u naszego zachodniego sąsiada sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wchodzeniu z usługami na tamtejszy rynek. Być może warto więc rozważyć ten kierunek ekspansji, zwłaszcza że ofert współpracy handlowej nie brakuje. Fot. Shutterstock

Niemcy słyną z silnej pozycji firm z sektora MSP. Znajduje to m.in. odzwierciedlenie we wskaźnikach zatrudnienia. Niemiecki sektor małych i średnich przedsiębiorstw radzi sobie całkiem dobrze i jest pełen optymizmu. Jedna piąta przedsiębiorców z MSP chce rozwijać swój biznes i produkty. Tworzy to dobry klimat do nawiązywania współpracy biznesowej.

REKLAMA

Niemiecki sektor małych i średnich przedsiębiorstw radzi sobie całkiem dobrze i jest pełen optymizmu. 65% badanych firm wskazuje na wzrost wyników sprzedaży w ciągu ostatniego roku. Więcej MŚP patrzy też w przyszłość z nadzieją – procent przedsiębiorców spodziewających się poprawy wyników sprzedaży wzrósł z 7% do rekordowego poziomu 64%.

Blisko jedna piąta respondentów wymienia rozwój nowych produktów i usług wśród największych okazji do rozwoju. Na drugim miejscu (14%) jest wchodzenie na nowe segmenty rynku. Jeśli chodzi o inwestycje, najbardziej popularne obszary to szkolenia i rozwój personelu (71%), IT i technologie (69%) oraz rekrutacja nowych pracowników (67%).

 – Sytuacja gospodarcza u naszego zachodniego sąsiada sprzyja nawiązywaniu kontaktów biznesowych i wchodzeniu z usługami na tamtejszy rynek. Być może warto więc rozważyć ten kierunek ekspansji, zwłaszcza że ofert współpracy handlowej nie brakuje, a faktoring eksportowy pomaga zweryfikować wiarygodność potencjalnych kontrahentów – wskazuje Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services w Polsce.

Czytaj także: Pozytywne nastroje na niemieckim rynku


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA