REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trendy rynku łazienek: Producenci budują kompletną ofertę

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 12 lip 2016 08:26
Trendy rynku łazienek: Producenci budują kompletną ofertę
fot. Shutterstock

Przybywa na rynku marek, które mogą pochwalić się portfolio z niemal pełnym wyposażeniem łazienek. W czasach gdy klienci cenią sobie wygodę podczas zakupów możliwość zaoferowania od ręki niemal kompletnie urządzonej łazienki może być ważnym atutem sprzedażowym.

REKLAMA

Budowa kompleksowej oferty jest strategią rozpisaną na lata, ale jej realizacja może przebiegać dwutorowo. Jedną z dróg jest przejmowanie i włączanie do firmy innych przedsiębiorstw. Tak działała np. Grupa Armatura, która w grudniu 2014 ogłosiła, że przejmuje Aquaform, a wcześniej kupiła m.in. Radimp.

- Naszą strategię rozwoju zaplanowaliśmy bardzo dawno i konsekwentnie ją realizujemy. Chcemy specjalizować się w branży sanitarnej i oferować komplementarny asortyment do wyposażenia łazienki – może jedynie poza grzejnikiem łazienkowym, który dziś jest poza spektrum naszego zainteresowania. Konsekwencją naszej strategii był zakup Radimpu. A przejęcie Aquaformu zmyka obszar łazienki. Mamy w ofercie ceramikę, kabiny, wanny, brodziki, jak również nasze produkty – armaturę – opowiadał w połowie 2015 na naszych łamach Piotr Witkowski, wiceprezes zarządu Grupy Armatura. Przy okazji zdradzał, że przejęcie marki, która ma dobrą pozycję u naszych zachodnich sąsiadów, ma pomóc Armaturze w ekspansji na tamtejsze rynki.

Inną strategię ma Rovese, które włączając na przełomie grudnia i stycznia do oferty Cersanitu armaturę, pokazuje że można budować komplementarną ofertę bez przejmowania innych firm. Inna sprawa na ile te produkty powstają faktycznie w zakładach Rovese, a na ile są tworzone przez podwykonawców - np. w rozmowie z magazynem „Łazienka” właściciele PPHU Centrum wspominali, że pierwsze wanny Cersanit powstawały właśnie w ich zakładach, nim Rovese zdecydowało się na inwestycje we własną infrastrukturę.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA