REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 10 sty 2017 11:26
Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2016
fot. Shutterstock
Trendy zmian cen materiałów budowlanych w grudniu 2016

Przychody PSB S.A. (centrali) ze sprzedaży materiałów budowlanych (do sieci PSB) w grudniu 2016 r. były o 11% wyższe niż przed rokiem oraz o 23% niższe niż w listopadzie 2016 r. Sprzedaż po dwunastu miesiącach 2016 r. była wyższa o 12% od analogicznego okresu roku poprzedniego.

REKLAMA

W grudniu 2016 r., w porównaniu do poprzedniego miesiąca, w 5 grupach ceny spadły, najbardziej materiałów ściennych ceramicznych (-2%), chemii budowlanej (-1,6%) i gazobetonów (-1,3%), a minimalnie narzędzi i sprzętu budowlanego oraz silikatów. W kolejnych 5 grupach ceny wzrosły, najbardziej suchej zabudowy (+2%) oraz pokryć i folii dachowych, rynien (+1,9%), a minimalnie izolacji wodochronnych i termicznych oraz stolarki otworowej, parapetów. Ceny drewna i mat. drewnopochodnych nie zmieniły się.

W kategorii „inne” spadły minimalnie ceny cementu, wapna oraz płytek ceramicznych, wyposażenia łazienek i kuchni. Z kolei minimalne wzrosty notowały ceny instalacji i techniki grzewczej, kanalizacji, odwodnień, wentylacji oraz farb, lakierów, tapet. Nie zmieniły się ceny kostki brukowej oraz bram, ogrodzeń.

Wskaźnik optymizmu związanego ze wzrostem liczby pozwoleń na budowę mieszkań ogółem wydanych w okresie I-XI 2016 r., w porównaniu z analogicznym okresem roku poprzedniego, przyjął wartość plus 10,9%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 11,9%. Równolegle w zakresie mieszkań ogółem, których budowę rozpoczęto dynamika wyniosła plus 3,7%, a w kategorii mieszkań w budownictwie indywidualnym plus 5,5%.

(źródło: Grupa PSB)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA