REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Tubądzin inwestuje w nowe technologie produkcji

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 26 sie 2016 08:34
Tubądzin inwestuje w nowe technologie produkcji
fot. Tubądzin

Fabryka Tubądzina w Sieradzu, która ma być gotowa na koniec 2016 roku, wytwarzać będzie ok. 3 mln mkw. płytek ceramicznych rocznie. Do produkcji wprowadzone zostaną nowe technologie.

REKLAMA

W nowo powstającej fabryce w Sieradzu Tubądzin będzie produkował płytki w dużych formatach. Wielkoformatowe płytki będą przeznaczone na ściany, podłogi oraz elewacje budynków. Do ich produkcji wykorzystane zostaną nowe technologie.

Produkty będą wytwarzane w sposób ciągły metodą walcową (obecnie w prawie wszystkich fabrykach na świecie proces formowania płytek odbywa się poprzez prasowanie). Ten sposób, zostanie wykorzystany po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Rozwiązanie to pozwoli na uzyskanie najwyższych parametrów jakościowych płytek oraz przyczyni się do obniżenia zużycia gazu ziemnego, czyli ograniczenia emisji dwutlenku węgla.

Nowa fabryka Tubądzina to inwestycja rzędu 135 mln zł. Zakład będzie produkował ok. 3 mln płytek ceramicznych rocznie, utworzy ponad sto miejsc pracy. Inwestycja ma być gotowa na koniec 2016 roku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA