REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Villeroy & Boch notuje 30% wzrost na rynku rosyjskim

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 07 maj 2015 09:20
Villeroy & Boch notuje 30% wzrost na rynku rosyjskim
Siedziba Villeroy & Boch w Mettlach / fot. Villeroy & Boch

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku 2015 Grupa Villeroy & Boch zwiększyła swoje przychody netto o 1,2%. Największe tempo wzrostu odnotowała w Rosji.

REKLAMA

Przychody Grupy w I kwartale 2015 wyniosły 195.6 mln euro (+1,4%) przyjmując stałą podstawę walutową, czyli zakładając brak zmian kursów walutowych w stosunku do roku poprzedniego. Przychody netto na krajowym rynku Grupy – w Niemczech – wzrosły o 1,0 mln euro (+ 1,7%) i wyniosły 60,0 mln euro.

Natomiast przychody ze sprzedaży poza granicami Niemiec nieznacznie wzrosły w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego – z 134 mln euro do 135,2 milionów euro. Najwyższe tempo wzrostu w ramach Grupy odnotowano w Rosji (+30,7%), w szczególności dzięki bardzo dobrym wynikom w branży ceramiki sanitarnej.

W ciągu pierwszych trzech miesięcy roku finansowego, zysk operacyjny z działalności operacyjnej wzrósł o 0,7 mln euro (+8,0%), do 9,5 mln euro. Główną siłą sprawczą tego rozwoju była poprawa efektywności produkcyjnej Grupy i optymalizacja asortymentu.

Dział Łazienka i Wellness w pierwszym kwartale 2015 uzyskał przychody w wysokości 123,7 milionów euro, powtarzając poziom poprzedniego roku (123,8 mln euro).

Na niemieckim rynku przychody tego segmentu w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 wzrosły o 4,0%, do 38,7 milionów euro.

- Pierwszy kwartał charakteryzował się wzrostem prywatnych wydatków konsumpcyjnych w większości krajów strefy euro, choć wzrostowi temu towarzyszył słaby rozwój gospodarczy poszczególnych rynków, takich jak Francja i Włochy - powiedział Frank Göring, prezes Villeroy & Boch AG. - Jednakże, liczba otrzymywanych przez nas zamówień, pozytywne opinie naszych klientów po targach Ambiente i ISH oraz oczekiwania umiarkowanego wzrostu w gospodarce światowej, dają nam podstawy do optymizmu w odniesieniu do reszty roku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA