REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Villeroy & Boch odnotowuje 6,9% wzrostu w segmencie łazienkowym

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 25 lis 2016 08:21
Villeroy & Boch odnotowuje 6,9% wzrostu w segmencie łazienkowym
Siedziba Villeroy&Boch w Mettlach, Niemcy / fot. Villeroy&Boch

Villeroy & Boch po trzech kwartałach br. zwiększa przychody i zysk. Na rodzimym rynku, w segmencie łazienkowym osiąga dwucyfrowy wzrost, który zawdzięcza głównie popytowi na bezkołnierzowe miski w.c.

REKLAMA

Skonsolidowane przychody Grupy Villeroy&Boch po trzech kwartałach roku 2016 wzrosły do 4,2% na stałej podstawie walutowej i 2,8% w ujęciu nominalnym, osiągając poziom 594,7 mln EUR.

Na swoim rodzimym rynku w Niemczech, Grupa odnotowała wzrost przychodów o 10,9 mln EUR (6,6% ) osiągając w sumie 176,9 milionów EUR. Przychód za granicą wyniósł 417,8 milionów EUR, co oznacza wzrost o 1,3% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Segment Łazienka i Wellness

Segment ten uzyskał przychody w wysokości 395,5 milionów EUR, co oznacza wzrost o 6,9% w stosunku do roku poprzedniego. Przychody wzrosły o 8,7% przy stałej podstawie walutowej. Negatywnie na przychodach odbiły się zmiany kursu rosyjskiego rubla, funta szterlinga, meksykańskiego peso i korony norweskiej.

W swoim rodzimym rynku w Niemczech, segment łazienkowy odnotował wzrost przychodów o 12,5 mln EUR lub o 11,7%. Ożywienie w Niemczech było spowodowane przede wszystkim wysokim poziomem zapotrzebowania na bezkołnierzowe miski DirectFlush WC i meble łazienkowe. ViClean jest jednym z najbardziej udanych produktów w Chinach (48,4%). Znaczący wzrost przychodów odnotowano również w Szwecji (8,8%) oraz krajach Beneluksu (8,4%). Przychody spadły w Rosji (-12,1%) i we Włoszech (-9,3%).

Inwestycje

Grupa Villeroy & Boch Grupa w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2016 roku dokonała inwestycji na łączną kwotę 12,9 mln EUR. Dotyczyły one przede wszystkim nowych obiektów i działań modernizacyjnych w zakładach produkcyjnych w Niemczech, na Węgrzech i we Francji. Inwestycje w segmencie zastaw stołowych koncentrowały się na nowych obiektach dla fabryk w Merzig i Torgau, a także ekspansji działalności detalicznej.

Perspektywy na rok 2016

Grupa Villeroy & Boch w 2016 roku nadal spodziewa się umiarkowanego wzrostu makroekonomicznego .
- Oczekujemy, że europejska gospodarka pozostanie solidna, dzięki takim czynnikom jak ruch na rynku pracy i trwałe dobre wyniki w branży budowlanej. Spodziewamy się również że utrzyma się ożywienie na ważnym dla nas, krajowym rynku niemieckim - powiedział Frank Göring , CEO firmy Villeroy & Boch AG. - Na podstawie naszej oceny rynku i dotychczasowej tegorocznej prowadzonej działalności gospodarczej nadal oczekujemy, że nasze skonsolidowane przychody wzrosną o 3-6%, a wynik operacyjny poprawi się o 5-10%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA