Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Villeroy & Boch zwiększa przychody i inwestuje

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 23 lip 2014 11:04
Villeroy & Boch zwiększa przychody i inwestuje
Siedziba Villeroy & Boch w Mettlach, Niemcy / fot. Villeroy & Boch

Villeroy & Boch zwiększył swoje przychody netto w porównaniu z pierwszą połową roku ubiegłego o 5,4%, na rodzimym, niemieckim rynku wzrost wyniósł 6,0%.

REKLAMA

W pierwszym półroczu roku obrotowego 2014, Grupa Villeroy & Boch zwiększyła swoje przychody netto o 5,4% do poziomu 379,3 milionów przy założeniu niezmienionych stóp wymiany walut w porównaniu z rokiem poprzednim. Nominalne przychody wyniosły 372,1 milionów euro ( wzrost o 3,4% w tym samym okresie poprzedniego roku). Różnica podyktowana była zmianami kursowymi - w szczególności rubla rosyjskiego, korony szwedzkiej, norweskiej, dolara i dolara australijskiego.

Przychody netto na krajowym rynku Grupy - w Niemczech -  wzrosły o 6,0% . Dochody nominalne poza Niemcami wyniosły 262,6 mln EUR (+2,4%).

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy bieżącego roku obrotowego, zysk operacyjny przed odsetkami i opodatkowaniem (EBIT) wzrósł o 1,6 mln euro, (13,4%) do 13,5 mln euro. Dodatkowy zysk wygenerowała sprzedaż nieruchomości Grupy w szwedzkim Gustavsbergu (1,1 mln euro).   Rozliczony wynik operacyjny wyniósł 14,6 mln euro (22,7% wzrostu).

Wzrost napędzają meble łazienkowe

Dział Łazienka i Wellness uzyskał w pierwszej połowie przychody w wysokości 247,5 milionów euro - liczonych na stałej podstawie walutowej.  To wzrost o 5,8% w stosunku do tego samego okresu roku ubiegłego. Dochody nominalne wzrosły o 3,6%  i wyniosły 242,5 mln euro.

W dziale tym odnotowano wzrost na rynku niemieckim – o 4,1%. To ożywienie było napędzane głównie przez bardzo dobre wyniki w zakresie mebli łazienkowych. W odniesieniu do ceramiki sanitarnej – rozwojowy jest segment misek w.c. bez wewnętrznego kołnierza.

Villeroy & Boch zarejestrował również znacznie wyższe dochody nominalne w swoich najważniejszych rynkach wzrostu: w Chinach (53,3%) i Rosji (27,3%), jak również w Europie Wschodniej (13,0%).

Łazienkowe inwestycje

Wartość inwestycji Grupy Villeroy & Boch w pierwszej połowie 2014 roku wyniosła 15,5 mln euro. (poprzedni rok: 4,2 mln euro). Dział Łazienka i Wellness pochłonął 84,5% tej kwoty. Inwestycje w tym dziale koncentrują się przede wszystkim na budowie nowego centrum logistyki i montażu w Szwecji, jak również fabryk wyrobów sanitarnych w Mettlach (Niemcy) i Saraburi (Tajlandia) oraz budowy Bathroom and Wellness World of Discovery w Lübeck-Dänischburg (Niemcy).


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA